Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2426
A tak dla odmiany, jakieś plusiki życia w Polsce:
- świetnie rozwinięty system płatności bezgotówkowych
- paczkomaty, zabki i dina
- dość dobry poziom edukacji na skalę międzynarodową
- darmowe studia
- dobrzy programiści i prężnie rozwijającą się branża IT

Zapraszam do rozszerzania listy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 383
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anesa: jesteśmy jednym z najbezpieczniejszych państw świata i z tego powinniśmy być dumni. To dzięki uprzedzeniom polaków do multikulti i islamu. I bardzo dobrze
  • Odpowiedz
Pewien stary Holender byl w szoku ze czytalam Proces Kawki.


@przepiorka: To świetnie, że czytałaś "Proces", ale szkoda, że niezbyt uważnie przeczytałaś nazwisko autora.
  • Odpowiedz
@SayNoToPrzegryw: tragiczna pogoda? Chłopie chciałbyś leżeć plackiem w domu przy 45 stopniowych upałach przez kilka miesięcy i nie mieć siły na nic? Ja przy 30 stopniach nie mam ochoty nic robić. Pogoda w Polsce jest idealna do normalnego funkcjonowania, pracy . Nie za zimno, nie za ciepło, po prostu strefa umiarkowana. Złoty środek jest najlepszy. Jedynie zimy mogłyby być na plusie cały czas i byłoby idealnie.
  • Odpowiedz
zabki i dina


@Anesa: no tak, bo w innych krajach nie ma sklepów xD

dobrzy programiści i prężnie rozwijającą się branża IT


@Anesa: i w jaki sposób to jest dla mnie plusem życia tutaj?
  • Odpowiedz
@WH40K: no to trzeba się z nimi porównywać a nie z Uganda


@graf_zero: Oczywiście, trzeba mieć ambicje i przeć do przodu, ale nie ma co jojczyć. Polacy powinni być dumni z tego co osiągnęli przez ostatnie 30 lat. I to głównie sobie, swojej ciężkiej pracy, zwykle bez pomocy rządu, a często - wbrew.
  • Odpowiedz
@yeloneck: @RK88: @FELIX90: To bardzo proste: otwiera się dużo firm, te firmy płacą dużo hajsu Polakom, którzy wydają go tutaj. Do tego do obsługi tych firm jest potrzebny cały ekosystem - HR, księgowe, sprzątaczki, pan kanapka, knajpy (nie słyszałem, żeby żadna inna branża miała tyle integracji, lub by tak popularne było chodzenie sobie na obiadki z kolegami). Do tego obok działów IT otwierają się dodatkowe działy,
  • Odpowiedz
-Popatrz na wspaniałe autostrady
-Na drogi na których nie znajdziesz wybojów
-Rosną nowe bloki i nie ma wypadków
-W czystych szpitalach ludzie umierają rzadko
-Mamy extra rząd i super prezydenta
-Ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy
  • Odpowiedz
@Anesa: Czytam, że w komentarzach ludzie narzekają na poziom edukacji. Przypomniała mi sie taka sytuacja. Oglądaliśmy z narzeczoną odcinek teleturnieju Postaw na milion. Udział brało dwóch młodych pracowników branży IT. Na wszystkie pytania odpowiadałem poprawnie. Oni doszli do siódmego i przegrali. Narzeczona spytała mnie skąd to wiem. Otóż wszystkie pytania były na poziomie wiedzy ze szkoły podstawowej. Gracze byli minimum o dziesięć lat ode mnie młodsi, czyli pamięć mieli świeższą,
  • Odpowiedz
@Anesa: w miarę niski poziom przestępczości. dzisiaj miałem refleksję - widząc dzieciaki płci obojga bawiące się same w piaskownicy oraz nieco starsze zasuwające po osiedlu na rowerach. jakoś nikt nie boi się, że dziecko zostanie porwane. szansa oczywiście jest, ale jak widać - bardzo mała.

a poza tym, po raz kolejny zapomniałem wczoraj zamknąć auto pod blokiem (mam od jakiegoś czasu zepsuty jeden z siłowników centralnego zamka i jedne drzwi
  • Odpowiedz