Wpis z mikrobloga

@Mystoo: https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00206

Jako pracodawca masz obowiązek wystawienia świadectwa pracy wraz z zakończeniem współpracy z pracownikiem, który był zatrudniony na podstawie umowy o pracę.

Ten obowiązek dotyczy każdego rodzaju umowy o pracę, czyli umowy na czas nieokreślony, określony i na okres próbny, i ma charakter bezwzględny. Oznacza to, że jako pracodawca nie możesz uzależniać wystawienia świadectwa pracy od przeprowadzenia jakiejkolwiek czynności przez pracownika, np. dokończenia projektu czy zwrotu sprzętu służbowego.

Świadectwo pracy
@dominowiak: kwasy z byłym kierownikiem. nie chcę go już widzieć na oczy, a musiałbym iść do niego po podpis

@zwei: a te buraki nadal upierają się, że nie mają takiego obowiązku xD co mogę z tym zrobić?

@dominowiak: czyli co mogę zrobić żeby dali mi to świadectwo?

@Jednorybek: mówiłem, a oni żebym ich sądem nie straszył bo to słabe xD


@Mystoo: No zgłosić to i tyle, słabe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 265
zgłosić to do pip'u?

@Mystoo: w zasadzie trzy rzeczy powinieneś zrobić. Po pierwsze powiedzieć w HRach że to świadectwo i tak wystawią najwyżej po kontroli PiP, mandacie i po wyroku sądu pracy, ale tobie to w sumie rybka po czym obrobić się na pięcie i wyjść Mastepnie zgłosić do PiPu i potem jeśli dalej się będą upierać złożyć pozew do sądu pracy o wydanie świadectwa pracy Zanim go nie dostaniesz to