Wpis z mikrobloga

skończył mi się okres wypowiedzenia, byłem dziś w kadrach i odmówiłem wykonania obiegówki, a oni na to, że nie dadzą mi za to świadectwa pracy xD co mogę z tym zrobić i czy w ogóle oni mają prawo nie wydać mi świadectwa pracy?
#prawo #pracbaza #kiciochpyta #januszex
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mystoo: obiegowka nie może byc wymogiem do świadectwa. To papier dla ciebie.
Zdobac tylko podpis że zdałeś sprzet i papiery a juz pozostale tematy jak przekazanie obowiązków mozesz miec w dupie
  • Odpowiedz
@Mystoo: Ja olałem obiegówkę i dostałem normalnie, jak nie dadzą to jak koledzy wyżej pisali, pip uświadomi ich o swoim błędzie. Zadbaj tylko o to żebyś miał protokół zdawczo-odbiorczy z potwierdzeniem oddania sprzętu jeśli podpisywałeś odbiór jakiegoś firmowego sprzętu jak laptop czy telefon
  • Odpowiedz
@Mystoo: Jedyne o co zadbaj to podpis osoby, która przejmuje sprzęt firmowy (jeżeli miałeś jakiś i podpisywałeś na starcie). Reszta cię mało obchodzi, jak już nie jesteś ich pracownikiem.
  • Odpowiedz
Pracownik musi otrzymać świadectwo także wtedy, gdy nie rozliczył się z firmą. Nawet jeśli dana osoba nie zwróciła jeszcze pobranych zaliczek lub nie oddała powierzonych mu przez pracodawcę rzeczy - może na przykład chodzić o samochód służbowy, komputer czy telefon - pracodawca nie może uzależniać wydania dokumentu od zwrotu tego mienia.


@zwei: i weź tu prowadź biznes w bantustanie - pracownicy zawłaszczą sobie sprzęt i jeszcze to ty jako przedsiębiorca
  • Odpowiedz
i weź tu prowadź biznes w bantustanie - pracownicy zawłaszczą sobie sprzęt i jeszcze to ty jako przedsiębiorca będziesz mandaty płacił xD


@bylem_zielonko: jak nie wystawisz świadectwa to i zapłacisz mandat. A jak były pracownik przywłaszczył sobie sprzęt, to po prostu zgłaszasz na policję/pozywasz, a nie sam bawisz się w strażnika teksasu. Łamanie prawa jako odpowiedź na łamanie prawa ma być ok?
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: O matko. Dobra, to wyboraź sobie, że jest sobie mała firma i zwolniony pracownik stwierdza, że nie odda sprzętu który jest niezbędny do pracy jego następcy. To musi iść na policję, która może nic nie zdziałać i sądzić się jakiś czas ponosząc koszty rat leasingu za ten sprzęt? Piękny mamy kraj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@202492: Za niewyplacone wynagrodzenie to Ty sie nawet nie baw w prawnikow. Wbijasz na eSad, zglaszasz roszczenie i czekasz. U mnie od zalozenia sprawy do przelewu pieniedzy od komornika minely jakies 4 miesiace.
  • Odpowiedz
O matko. Dobra, to wyboraź sobie, że jest sobie mała firma i zwolniony pracownik stwierdza, że nie odda sprzętu który jest niezbędny do pracy jego następcy. To musi iść na policję, która może nic nie zdziałać i sądzić się jakiś czas ponosząc koszty rat leasingu za ten sprzęt? Piękny mamy kraj ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@razzor91: Dobra, to wyobraź sobie, że jest sobie mała firma i
  • Odpowiedz