Wpis z mikrobloga

@Ejber_z_Fyrtla: Wakacje na wsi to ten PRL-owski przebłysk gdy jesteś drugim pokoleniem mieszkającym w mieście.
Ale do diabła nie każdy ma czy też miał babcię na wsi.
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla Co roku całe wakacje u dziadków na wsi od deski do deski, kiedyś marudziłem, że inne dzieciaki jeździli na kolonie itd. a ja pomagałem w polu.
Teraz przez dorosłe życie nie mam czasu nawet pojechać na dłużej niż tydzień raz w roku i z sentymentem to wapominam, dziadek budzący mnie skoro świt, jazda na rowerze, kompanie się w jeziorze, łowienie ryb, mleko od krowy, zbieranie jajek, spanie na sianie, jazda konno
  • Odpowiedz
@StoSloty1488 jak byłem mały to na wsi było spoko, bo małe dzieci się potrafią same sobą zająć, później już tak w wieku ok. 10 lat i dalej mocno mi tam doskwierała samotność i brak ciekawych zajęć, głównie z powodu braku innych dzieci
  • Odpowiedz
To teraz sobie przypomnij wychodek, mycie się w miednicy, noszenie wody ze studni i podgrzewanie jej na płycie kuchni węglowej. Wszędzie daleko, wszystko drogie, nic się nie opłaca. Dookoła szalejący alkoholizm, brak perspektyw, bezrobocie i samobójstwa mężczyzn, którzy zwyczajowo leczą depresję wieszając się na belkach w stodole. Później rodzina starająca się ukryć zdarzenie przed sąsiadami i strach co ksiądz powie.


@D1_MIRAS: Co Ty #!$%@?? XD Gość mówi o wakacjach u babci
  • Odpowiedz
papierówki to było to!


@Ejber_z_Fyrtla: Papierówek nienawidziłem, rzucaliśmy się zgniłymi XD U mojej babci za to był agrest, kwaśne czereśnie, swojska truskawka, maliny i szczypiorek z przydomowego ogródka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ejber_z_Fyrtla: nie, bo obie moje babcie były z miasta ¯\_(ツ)_/¯
Na wieś jeździłem parę razy do dalszej rodziny no to była #!$%@? tragedia, bo od rana wszyscy w pole na truskawki, łącznie z dzieciakami. Nie wiem co w tym miało być fajnego dla takiego 7-8 latka z miasta, ciężki #!$%@?.
  • Odpowiedz
za to podziękuj tym przy korycie co po 89 niszczą konsekwentnie Polskę w tym polską wieś. Za niedługo wszyscy Polacy będą zbici w największych miastach a rolnicy będą mieli swoje rancza poza nimi i będą tam uprawiali setki ha żeby wyżywić tych z miast :/


@Christoph_4: wiem widać to już, sam pochodzę z podlasia. Kiedyś na wsi było parunastu gospodarzy. Dziś jest paru większych, a reszta na wsi tylko mieszka a
  • Odpowiedz