Wpis z mikrobloga

@xdrcftvgy: za to podziękuj tym przy korycie co po 89 niszczą konsekwentnie Polskę w tym polską wieś. Za niedługo wszyscy Polacy będą zbici w największych miastach a rolnicy będą mieli swoje rancza poza nimi i będą tam uprawiali setki ha żeby wyżywić tych z miast :/


@Christoph_4: no i bardzo dobrze, tak powinno być. Rozparcelowanie polskiej wsi na maleńkie gospodarstwa po kilkanaście hektarów nikomu nie służy, duże gospodarstwa zrobią więcej
  • Odpowiedz
To teraz sobie przypomnij wychodek, mycie się w miednicy, noszenie wody ze studni i podgrzewanie jej na płycie kuchni węglowej. Wszędzie daleko, wszystko drogie, nic się nie opłaca. Dookoła szalejący alkoholizm, brak perspektyw, bezrobocie i samobójstwa mężczyzn, którzy zwyczajowo leczą depresję wieszając się na belkach w stodole. Później rodzina starająca się ukryć zdarzenie przed sąsiadami i strach co ksiądz powie.

@D1_MIRAS: Co Ty #!$%@?? XD Gość mówi o wakacjach u babci
  • Odpowiedz
duże gospodarstwa zrobią więcej i taniej a reszta ludzi powinna zarabiać większe pieniądze i żyć w bardziej komfortowych warunkach w miastach.


@Boska_Klaudia: no chyba że zabraknie ropy i będzie blackout to wtedy zdechniemy z głodu, no ale wg niektórych najważniejszy jest rozwój ponad wszystko.

Gdy w latach 90-00 rolnikowi zabrali prąd to się śmiał bo albo doił parę sztuk ręcznie albo podłączał do spręzarki c-360 i doił ciągnikiem. A dziś wszyscy
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: mówię o tym, że jak zabiorą prąd i rope to leżym i kwiczym (zarówno wieś jak i miasto). Kiedyś orano pole koniem, koń jak to koń, zje siano i idzie dalej, pare ha śmiało tym zrobisz, osiemdziesieciu lub stu nie bo zarżniesz konia, zreszta trwac to będzie wieki.
Tak więc dopoki wszystko się kreci to jest ok, ale jak #!$%@? kryzys energetyczny to dupa blada. Powrót do średniowiecza, sierpy,kosy, cepy
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: nie tak łatwo zabrać prąd? ile masz lat? wiesz w jakim stanie jest nasza energetyka, ile lat mają nasze elektrownie węglowe? Ja Ci tylko mówie, że kazdy rozwoj wymaga coraz więcej energii. Te Twoje supernowoczesne rolnictwo jest w porządku jak masz dostęp do taniej i odnawialnej energii. Co Ci z wielkiego ciągnika jak nie wlejesz do niego ropy, o tym mówie.
Świat pędzi do przodu ale potrzeba na to coraz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boska_Klaudia: to ja nie wiem w jakiej dupie wy mieszkacie xD 30 lat mieszkam na wsi i od zawsze była kanalizacja, prąd, telewizja, pod koniec lat 90 to wójt miał nawet telewizję satelitarną
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla: Nie rozumiem zachwytu nad tym co wiejskie. Wszędzie daleko, brak rozrywki (kino, teatr itp), ludzie wsadzający nos w nie swoje sprawy, brak anonimowości i prywatności, brak perspektyw na rozwój osobisty i dobrą prace. Sam pochodzę z p0lskiej wsi, ale nie czuję do niej żadnego sentymentu.
  • Odpowiedz
Tęsknisz za byciem młodym, nie za wsią.

Tak samo byś tęsknił jakbyś był wielopokoleniowym mieszczuchem jak ja i całe lato siedział w blokach i kamienicach.


@Filipterka25: Wiadomo, że coś w tym jest, ale wspomnienie ze wsi są wydaje mi się dla dziecka z miasta bardziej intensywne nawet dosłownie- dźwięki, smak, zapach, dotyk.
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla: O tak, piękne czasy. Ja zawsze grałem z babcią w tysiąca, rummikub, wspólnie też wymyślaliśmy jakie potrawy zjemy sobie w następnych dniach. Całe dnie na dworze, brak problemów...
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: ah no tak, mam cię przecież na czarnej to nie wiem w sumie czemu zaczęłam od obchodzeniu się z tobą jak z cywilizowanym człowiekiem xD

sugerowanie że w ogóle mieszkam w kurniku i jestem niewolnikiem i że nie zrozumiem bo jestem za głupia


pochodzę z małego miasta gdzie zresztą mieszkałam na obrzeżu w całkiem sporym domu jednorodzinnym, niczego mi nie brakowało a moja babcia mieszkała na wsi więc wiem co
  • Odpowiedz