Wpis z mikrobloga

@jakismadrynickpolacinsku: niepopularna opinia, ale ja też nie chciałbym się spotykać z pracownicą żabki albo sprzątaczką bez perspektyw na nic więcej. Sam włożyłem kupę pracy, żeby pracować jako specjalista i nie zamierzam być sponsorem ¯\(ツ)_/¯

Żadna praca to nie wstyd, ale niestety zawsze tak było, że wiązali się ze sobą ludzie o podobnym statusie społecznym ¯\
(ツ)_/¯
@jakismadrynickpolacinsku jeszcze się nie nauczyliście, jak chcecie coś zdziałać to oszukujcie, one Was i tak oszukają na wyglądzie itp.
Robisz wersję demo, jesteś lakiernikiem? Zajmujesz się obrotem autami, jesteś testerem tworzysz oprogramowanie. Jak jej się spodobasz wizualnie zrobi elewacje Twojej osoby nawet jak potem przyznasz. Jak jej się nie spodobasz to nawet po przejściu screeningu #!$%@? z tego będzie.

Serio, z iloma pannami się spotkałeś, że tego nie wiesz? Chcesz liczyć na
@goferek: Kobiety są w stanie zaakceptować mało prestiżowe zawody tylko gdy profity z nich są wysokie. Bo co, pójdzie z facetem do swoich wykształconych znajomych i ich facetów i powie „Marek jest lakiernikiem”? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież to wstyd!
@jakismadrynickpolacinsku:
mój brat też jest lakiernikiem i zawsze miał słabo/srednio płatne prace. Teraz udało mu sie dostać do pewnej firmy gdzie maluje konstrukcje stalowe itp, ma pod sobą dwóch ukrainców i dostaje 6k netto. Jak pochodzi w soboty do pracy, do tego jakas niedziela albo dwie to ma 9k+ na rekę, oczywiscie jeszcze narzeka, że MAO i ze musza mu podwyzke dac, bo pojdzie gdzie indziej
@jakismadrynickpolacinsku: Pytasz poważnie, czy nie? Bo jeśli poważnie, to jest coś takiego, co nazywa się status społeczny. Niektóre zawody uznawane są za bardziej "prestiżowe" inne za mniej lub wręcz w pewnym stopniu umniejszające.
I o ile lakiernik, mechanik samochodowy i inne pokrewne zawody mogą być niekiedy świetnie płatne, mogą być elementem hobby i pasji, to często przez dziewczyny "z wielkich miast" mogą być uznawane za prostackie i będą sądziły, że lepszym