Wpis z mikrobloga

Pytanie do pedalarzy: Dlaczego dostajecie białej gorączki, gdy ktoś nadepnie na pas rowerowy a sami #!$%@? się tymi rowerami gdzie tylko się da.
Chodnik dla pieszych? Nie ma sprawy.
Przejście tylko dla pieszych? Hehe przecież pchał jak pedał nie będę.
A co to świeci takie czerwone? Przecież to dla samochodów, albo ewentualnie zjazd na pełnej piździe na chodnik między ludzi.
Takiego zezwierzęcenia jakie reprezentują rowerzyści w miastach jeszcze nie widziałem, powinno się tak walić mandatami, aż się oduczą. Jako że sam dużo korzystam z roweru jest mi zwyczajnie wstyd przez takie bydło.
#rower #kolarstwo #patologiazmiasta #patologiazewsi #gownowpis
  • 15
@Emnesti: Cóż, ja podobne zezwierzęcenie widzę wśród każdej innej grupy użytkowników dróg w której w danym momencie się nie znajduję.
Jak jeżdżę motocyklem, to wkurzają mnie kierowcy puszek bo spychają z drogi, nie używają lusterek i nagminnie wymuszają pierwszeństwo.
Jak jeżdżę autem, to wkurzają mnie piesi, bo przełażą przez drogę w losowych miejscach nie używając przejść dla pieszych i włażą pod koła patrząc na telefon.
Jak jeżdżę rowerem, to wkurzają mnie
@Emnesti po chodniku praktycznie nie jeżdżę, chyba że jest totalnie skasztaniona nawierzchnia(kocie łby) lub jestem obładowany jak dzika świnia i nie da sie bezpiecznie po ulicy jechać. Wtedy ustępuje kazdemu pieszemu pierwszeństwa i nawet nie poganiam ich - potrafie się toczyć za ludźmi, żeby im po prostu nie przeszkadzać.

Za to w drugą stronę? Ile razy idą po ścieżce rowerowej i nie reagują na obecność rowerzysty? Albo dzisiejszy hit: sa 3 ścieżki,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emnesti: to ten sam typ myslenia co "hodowcy" psow w mieszkaniu 40m i wybitni smakosze wyzywajacy sie na pani co kroi szynke po 20zl.
Korzystaja z przelotnej mozliwosci by przez chwile poczuc sie ponad kims. Odreagowanie po calym zyciu bycia nikim
@Emnesti: ja np jak jeżdżę po chodniku to szanuję że jest dla pieszych i zwalniam a nawet zatrzymuję się kiedy trzeba
ale rowerowa jest dla mnie i jak widzę że wchodzą bez zastanowienia to szybko krew zalewa
@Emnesti: Odpowiedź jest prosta. Ulegasz błędnemu przekonaniu, że każdy rowerzysta to debil. Mało tego, pewnie uważasz że rowerzyści nie są też kierowcami... Ci rozumni potrafią walczyć o swoje prawa i bezpieczeństwo, podczas gdy dzicz małpuje na ulicy i ma wszystko w dupie. O tak samo jak z kierowcami. Co z tego że 90% elegancko wyprzedza skoro kilku debili sprawia że trafia cie szlag. I co teraz mam wrzeszczeć, że wszyscy kierowcy