Wpis z mikrobloga

@pastibox: absolutnie są obniżki, z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej, patrzę na Warszawę. Tempo zmiany w dobrym kierunku jest jeszcze szybsze niż tempo w złym, gdy patrzyłem wiosną 2021, a to było całkiem szybkie.

Pięknie cena zleci gdy przyciśnie biedainwestorów od mieszkań w Ursusie i Włochach, zbudowali tam tego od cholery i prawie cały popyt był inwestycyjny, na razie jeszcze większość myśli że zarobi na tym XD
@pastibox: nie odniosę się do całości rynku, bo i guzik się na tym znam, ale podam dowód anegdotyczny. Na moim osiedlu (takie z 2009 roku, otoczone osiedlem PRL) ostatnio pojawiają się kartki pt "sprzedam mieszkanie", "wynajmę mieszkanie", "wynajmę miejsce postojowe" itp. Kiedy ja się tu wprowadzałem (5 lat temu), to sytuacja wyglądała tak, że musiałem szybko przyjechać żeby pierwszy sobie to miejsce zaklepać, bo chętnych było sporo, a w okolicy (naprawdę
@fifty_cent___: Ja na wtórnym w Krakowie zauważyłam obniżkę ofertowych na mieszkaniach które wiszą od pół roku i mnie interesują - ale mam dziwny gust, najbardziej podobają mi się poddasza w modernistycznych lub brutaliasyycznych budynkach lub ewentualnie blokach, czyli "najgorsze" mieszkania. Ale od takich podobno zaczynają się obniżki i widać bańkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ewentualnie na wypasie modernistyczny dom, też ceny spadają a nikt za bardzo nie