Wpis z mikrobloga

No i stało się. Duda uroczyście ogłosił, że podpisze wakacje kredytowe. Co też poparła koalicja, opozycja, senat i praktycznie wszyscy.

Jedyną osobą, która oprotestowała wakacje był - uwaga - Adam Glapiński, który prawdopodobnie w tym celu ostatnio wizytował pałac prezydencki.

Idziemy na dno, w otoczeniu powszechnego ogłupienia i narodowej filozofii Jakoś To Będzie. Czyli w kraju stabilnie.

#nieruchomosci #gielda #kredythipoteczny #inflacja #ekonomia #gospodarka
  • 73
@mickpl: Czy aby na pewno wakacje kredytowe doprowadzą do takiej apokalipsy? Bo jak na moje najważniejsze aby zastopować napływ nowych kredytów a ściąganie kasy z rynku może nastąpić i tak poprzez nadpłacanie.

A poza tym mam wrażenie, że to nie prezent tylko będzie to kolejny sposób na wyruchanie kredyciarzy którzy to wezmą, tylko pytanie jeszcze w jaki sposób się to odbędzie xD
serio myśleliście że rząd spuści kredyciarzy w kiblu w walce z inflacją?


@inflacja: I tak spuści. Po prostu nie teraz tylko chwilę później. Jak inflacja nie zacznie hamować to kredyciarzom radzę kupić sobie sznury za wczasu póki ich jeszcze będzie stać, bo potem zacznie się jak na Węgrzech.
@mickpl: XD Banki kreują pieniądz rozdając na lewo i prawo kredyty przy rezerwie obowiązkowej 0.5% i inflacji 8.6% napędzając jeszcze mocniej inflację i mając rekordowe zyski.
Podpisana jest śmieszna ustawa, która może utnie im z 1-2% całkowitych zysków wynikających z podniesienia stóp procentowych i tego co zarobią na zmiennej stopie (czyli na 99% udzielonych kredytów)

Idziemy na DNO NA DNO MÓWIĘ! BANKI STRACOM UMIERAMY!
@Lewy91:

Powiedzmy Sobie krótko, gdy zabiorą Ci 4 mc w tym roku pensje i w przyszłym to nie będzie miało wpływu na stan twoich finansów?


A moja pensja jest indeksowana inflacją lub wskaźnikiem WIBOR i mogę kreować pieniądz udzielając kredytu pracodawcy na swoje usługi?

A jeżeli chcesz o faktach to poszukaj Sobie na stronei NBP.


Nadal nie przedstawiasz dancyh oprócz czczego bankowego populizmu
@jbc_wszystko: Przecież wiesz co podpisywałeś :). Chyba że należysz do tej grupy co nie czytali.

Na fakty będzie trzeba poczekać, ale każdemu kredytobiorcy można powiedzieć to samo na to że ich nie stać, przecież mogą zacząć robić na 2 etaty naraz a nie czcze gadanie że nie stać ich na rate kredytu, mogą zrezygnować ze wszystkiego aby płacili.
@Lewy91:

Przecież wiesz co podpisywałeś :). Chyba że należysz do tej grupy co nie czytali.


Czytałem. Czytałem też wypowiedzi analityków bankowych i Glapińskiego, którzy twierdzili, że stopy procentowe nie pójdą w górę wyżej niż 1.5%

Znaczy się każdy jeden który to twierdził powinien mieć z art 286KK postawione zarzuty teraz.
Chyba, że jesteś z tych, którzy uważają, że specjaliści od bankowości i kredytów mogą kłamać klientom i się skrajnie mylić i
@jbc_wszystko: Kto Cie tak oszukał oprocz Ty Sam Siebie? Zresztą w banku dostawałeś symulacje znacznie wyżej twoich rat pod którymi też się podpisałeś?

I kto słucha tego komika glapcia :). Nie wiem jak chcesz podciągnąc pod ten artykuł kogoś, jak to są tylko analizy a nie że na 100% się tak nie stanie. Nawet Glapiński zawsze dodawał że nie jest tak że nie może tak się stać.

Jak napisalem faktów nie
@Lewy91:

Rozróżnij kto robi analizy


Ci sami co mówili o maksymalnym wzroście stóp procentowych do 1.5% przy inflacji 8.6%?

stand-up glapcia


Stand up szefa NBP... no cóż to, że glapcio jest szefem NBP jest smutnym odzwierciedleniem tego jak wygląda polskie społeczeństwo - m.in lduzie tacy jak ty.

Ale co mam się spodziewać po osobie która bierze kredyt przy historycznie niskich stopach i olbrzymiej inflacji...


Nie brałem kredytu przy historycznie niskich stopach
@Lewy91: @Lewy91: Oni nawet nie rozumieją, że banki część tych zysków przeznaczają na zakup obligacji czyli pożyczają rządowi pieniądze (50% obligacji jest w rękach banków). Jak nagle będą musiały to ukrócić, to się dopiero ludzie zdziwią jak rząd zacznie szukać dodatkowych pieniędzy :).
Nie trzeba także dodawać, że wakacje kredytowe (podobno 66% chce nadpłacić, więc, nawet w najgorszym wypadku, 24% przeznaczy na konsumpcję) spowodują wzrost inflacji przez to RPP podniesie