Wpis z mikrobloga

No i stało się. Duda uroczyście ogłosił, że podpisze wakacje kredytowe. Co też poparła koalicja, opozycja, senat i praktycznie wszyscy.

Jedyną osobą, która oprotestowała wakacje był - uwaga - Adam Glapiński, który prawdopodobnie w tym celu ostatnio wizytował pałac prezydencki.

Idziemy na dno, w otoczeniu powszechnego ogłupienia i narodowej filozofii Jakoś To Będzie. Czyli w kraju stabilnie.

#nieruchomosci #gielda #kredythipoteczny #inflacja #ekonomia #gospodarka
  • 73
Oni nawet nie rozumieją, że banki część tych zysków przeznaczają na zakup obligacji czyli pożyczają rządowi pieniądze (50% obligacji jest w rękach banków). Jak nagle będą musiały to ukrócić, to się dopiero ludzie zdziwią jak rząd zacznie szukać dodatkowych pieniędzy :).


@sosnajabadaba: Jak nagle banki będą musiały te obligacja rządowi przekazywać w mieszkaniach, bo kredyciarze będą niewypłacalni to też sie ludzie waszego pokroju zdziwią, że mimo udupienia kredyciarzy rząd będzie szukać
@jbc_wszystko: Częsciwo się z Tobą zgadzam, ale winny jest rząd a nie bank. Banki nie mają takiego eldorado jak ci się wydaje, bo jest co chwile obciążany kolejnymi opłatami i funduszami. Wiadomo że banki potem to przerzucają na przeciętnego kowalskiego, a dla Państwa stanowi spory wpływ gotówki tak jak wymieniany przez Mnie podatek bankowy.

To że kilka banków typu pekao, pko bp, ing mocno zyskują ale reszta sektoru już nie wygląda
@Lewy91: @Lewy91: Oczywiście, dlatego banki zostały zmuszone do inwestowania w obligacje właśnie przez podatek bankowy. W tym momencie, jak im się budżety nie będą spinać, mogą zredukować ilość obligacji, co w połączeniu ze słabnącą złotówką i odwrotem zagranicznego kapitału, może spowodować duży problem z pozyskiwaniem dodatkowych pieniędzy na socjal i inne zachcianki.

Mimo tego, co niektórzy wciąż myślą, rząd nie "drukuje" pieniędzy, tylko emituje obligacje. Jak nie będzie komu ich
@sosnajabadaba:

Zamiast walczyć tutaj na forum, to serio, lepiej rozejrzyj się za możliwością poprawienia swojej, obecnej sytuacji materialnej


Wiesz co by poprawiło moją sytuację materialną? Albo #!$%@? za granicę i opuszczenie tego #!$%@?, żeby więcej żadne moje podatki nie zostały w tym kraju.
Albo ogarnięcie się tępego polskiego społeczeństwa, które każdemu obcemu zrobi loda, ale innemu Polakowi życzy jak najgorzej co widać aktualnie bo zmasowanej radości wykopków że kredyciarzy raty #!$%@?.
@jbc_wszystko: Nikt nie powiedział że winni są kredytobiorcy... ale mix polityki naszego rządu + wojny. Ale też
@sosnajabadaba powiedział, to co proponuje rząd czyli wakacje kredytowe, o ile chwilowo dadzą wychnięcie, to spowodują że inflacja będzie jeszcze wieksza... takie powolne gotowanie żaby aż do wyborów.

W momencie stop 0.1 % powinni wprowadzić badanie zdolności do spłaty przy stopach 0,1+ 5%... a oni zrobili to dopiero gdy stopa byłą 6% czyli grubo
@jbc_wszystko: Ja Ci źle nie życzę ani żadnej, innej, zakredytowanej osobie.
Raczej współczuje osobom, które z różnych powodów znalazły się w obecnej sytuacji bo uważam, że to dopiero początek i raty kredytów mogą jeszcze wzrosnąć a dodatkowo przywita nas recesja i potencjalne bezrobocie (nie, IT też nie będzie bezpieczną przystanią; większość osób w IT to przeciętniaki z wysoką stawką - identyczna sytuacja jak z budowlańcami teraz; seniorzy i ludzie z umiejętnościami
Podpisana jest śmieszna ustawa, która może utnie im z 1-2% całkowitych zysków wynikających z podniesienia stóp procentowych i tego co zarobią na zmiennej stopie (czyli na 99% udzielonych kredytów)


@jbc_wszystko: Boże co za debile takie gówno plusują. Edukacja ekonomiczna w Polsce to dno. Banki nawet teraz przed wakacjami kredytowymi realnie są na minusie bo zyski nie są w stanie pokryć koszty utraty wartości kapitałów własnych przez inflacje a ten pieprzy o
serio myśleliście że rząd spuści kredyciarzy w kiblu w walce z inflacją?


@inflacja: zobaczysz co zrobią po wyborach.

ale innemu Polakowi życzy jak najgorzej co widać aktualnie bo zmasowanej radości wykopków że kredyciarzy raty #!$%@?.


@jbc_wszystko: to może ty tak masz. ja to się co najwyżej śmieję z głupoty tych ludzi. ufanie politykom, branie kredytów z ratą 3k mając zarobków 7k przy 0% stopach. To przejaw bycia mało inteligentnym czy
@Herubin:

Boże co za debile takie gówno plusują. Edukacja ekonomiczna w Polsce to dno. Banki nawet teraz przed wakacjami kredytowymi realnie są na minusie bo zyski nie są w stanie pokryć koszty utraty wartości kapitałów własnych przez inflacje


Super, czemu banki mają jako jedyne unikać utraty kapitału wynikającego z inflacji, którą same napędziły kreując nadmiar pieniądza do obiegu udzielając nadmiernej ilości kredytów?

Zdecydowanie edukacja ekonomiczna w Polsce to dno.

A po
@jbc_wszystko: widzisz jednak to ty jesteś debilem bo napisałeś, że przeczytałeś umowę ale czytałeś też wypowiedzi ekspertów. Czyli zaufałeś ich słowom. Tak to każdy normalny człowiek zrozumie.
Plus to, że twierdzisz, że oni kłamali a banki mają dostęp do tajemnej wiedzy kiedy i jak mocno glapcio podniesie stópki, każe mi wierzyć, że jednak jesteś nie tyle debilem co idiota.
@WhiskeyIHaze: Wracamy do poprzedniej rozmowy, ty jesteś kretynem, który uważa, że wszyscy muszą się na wszystkim znać, bo jak Pol Pot twierdzisz, że masz taką samą wiedzę jak szef NBP czy analitycy bankowi siedzący w finansach od lat - bo każdy ma taką wiedzę.
Co więcej twierdzisz też że bez problemu ogarniesz sobie taką samą wiedzę jak ja mam odnośnie stali kriogenicznych mimo, że nigdy nic z nimi nie miałeś do
który uważa, że wszyscy muszą się na wszystkim znać, bo jak Pol Pot twierdzisz, że masz taką samą wiedzę jak szef NBP czy analitycy bankowi siedzący w finansach od lat - bo każdy ma taką wiedzę.


@jbc_wszystko: nigdzie tak nie pisałem. To pokazuje, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wyciągasz błędne wnioski.

Co więcej twierdzisz też że bez problemu ogarniesz sobie taką samą wiedzę jak ja mam odnośnie stali kriogenicznych
Pobierz WhiskeyIHaze - > który uważa, że wszyscy muszą się na wszystkim znać, bo jak Pol Pot ...
źródło: comment_1657720924kfgS0e6SPINLgp5JD8pvQi.jpg
@jbc_wszystko: nigdzie tak nie pisałem. To pokazuje, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wyciągasz błędne wnioski.


@WhiskeyIHaze: Aha, nie wcale https://www.wykop.pl/wpis/66627821/a-niby-kredyty-zle-xd-gielda-kryptowaluty/#comment-236410333

"jego wiedza o ekonomii była zbliżona do twojej"

ty chyba sam nie rozumiesz słów któcyh używasz.

@jbc_wszystko: też tego nie napisałem. Zapytałeś czy mam dostęp do jakichś norm co to są dostępne tylko dla wybranych. To ci napisałem, że pewnie w google to idzie znaleźć. Znów brak