Wpis z mikrobloga

Będę się przeprowadzał do #katowice tylko wpierw muszę wybrać gdzie xD Na pewno chciałbym centrum lub max te 2-3 km od centrum czyli dzielnicowo mam ciut do do wyboru. Po opiniach patrząc to raczej Śródmieście, Paderewskiego, Bogucice, Koszutka, może Załęże? Chciałbym się cenowo zmieścić w max 2500 zł total za najem. Mam psa więc psolubna okolica musi być. Lubię wszelkiej maści knajpki i bary, odchamić się kulturowo i mieć sklep w odległości rzutu czapką ale z tym to chyba nigdzie nie będzie problemu?

Doradzicie coś? ʕʔ

#mieszkanie #slask #pytanie
L3gion - Będę się przeprowadzał do #katowice tylko wpierw muszę wybrać gdzie xD Na pe...

źródło: comment_16576475009nb9EMJdfJtpKebc2GFBN3.jpg

Pobierz
  • 22
@L3gion: Załęże jest dość hmm... specyficzne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sytuacja się tam poprawia, szczególnie w bezpośredniej bliskości Placu Wolności, no ale z tych miejsc najmniej bym Ci rekomendował. Biorąc pod uwagę twoją chęć do posiadania jakichś knajpek w okolicy to najlepszy wybór to Koszutka albo Centrum - chociaż Centrum to jest strasznie nierówna kwestia. Na jednej ulicy sytuacja potrafi się diametralnie różnić na przestrzeni 500 metrów.
Teraz zerknąłem jeszcze, że masz psiaka, więc tym bardziej Koszutka lepszy wybór niż Centrum, bo tam dość ciężki temat z tym.


@Przemosz64: A jak się do tego mają Bogucice? Jak zwiedzałem to wydawało się dość spoko i fajnie zrewitalizowane.
@L3gion mieszkałem na śródmieściu, Załężu, Gwiazdach i padarewie. Teraz przeprowadziłem się na Koszutke i jest najlepiej. Wreszcie kojarzę sąsiadów, nie ma patoli, zielono, czysto (w porównaniu do innych) i ludzie dbają o swoją okolicę. Cicho i spokojnie a na rynek mam 15 min pieszo. Tramwaje i busy jakie chcesz w odległości 10 min pieszo. Stacje rowerowe i park Budnioka. Polecam, chyba że będziesz darł mordę i syfil to wybierz Załęże xd
@L3gion: Bogucice mega spoko jeśli liczyć wszelkie blokowiska(czyli Wajdy, Kukuczki itd.) a nie familoki o których wcześniej wspomniałem. Tzn. na tych familokach też się jakieś cuda nie dzieją, no ale jednak trochę trudniej się żyje..
Opinie takie jak ta od @adekk1 są zazwyczaj własnie od osób które przeszły się tylko w tamtych okolicach, i rzutują te opinie na całą dzielnicę. Lokalizacja i połączenia bardzo dobre, ale do Centrum jest kilka przystanków
@L3gion: Bogucice to patola ale tylko w połowie względem Załęża ( ͡° ͜ʖ ͡°) Paderewa i Koszutka są okej a ja od siebie polecę jeszcze Witosa które jest stosunkowo blisko dzięki A4/DTŚ/Bochenskiego
@L3gion: Koszutka - cisza, spokój, a do centrum 15-20 minut z buta - imo najlepsze miejsce do życia w Kato.

Ewentualnie możesz rozważyć Tysiąclecia - Park Śląski w bezpośrednim sąsiedztwie, a do centrum też stosunkowo blisko.
@L3gion: ja się dołącze do propsowania osiedla Witosa. Jest trochę daleko od centrum, ale bliskość autostrady sprawia, ze do śródmieścia dojeżdżasz w 10-15 minut autobusem. Dobre miejsce na wypady autem poza miasto bo praktycznie od razu jesteś na autostradzie, a i do DTŚ blisko. Jest tutaj tez sporo miejsc by wyprowadzić psa ;)
@Przemosz64: @adekk1: @derko123: @dyz163: Zwiedziłem dziś Bogucice i Koszutkę. Bogucie odpadają bo mi zalatują ciasnotą, biedą i familokami xD Może jakbym dalej poszedł to było by ciut lepiej. Po przejściu do Koszutki zupełnie inny klimat: zielono, otwarta przestrzeń, zadbane, ładnie.

Dalej ciągnie mnie do Śródmieścia ale to może z przyzwyczajenia. Muszę jeszcze odwiedzić Brynów i Witosa.
@L3gion: Zdecydowanie Koszutka. To taki mix - czujesz się trochę jak w spokojnej i zadbanej dzielnicy na obrzeżach, a tak naprawdę mieszkasz w centrum, bo co to jest 5-10 min spaceru do Spodka lub 15-20 min na Rynek. Komunikacja świetna (linie tramwajowe/autobusowe) Sporo hipsterów, sporo starszych ludzi. Niewiele patoli, bo niewiele komunalnych mieszkań. Jedyne co zchrzani tę dzielnicę to wieżowiec Atalu na pętli.
Największy minus to dość drogo, bo modna dzielnica.
@L3gion: Przerabiałam ostatnio też przeprowadzkę do Katowic. Zwiedziłam wiele dzielnic i właśnie wybrałam Koszutkę. Najlepsza decyzja. Super położenie - wszędzie w centrum mam blisko i chodzę na nogach. Jeśli nie lubisz to komunikacja miejsca jest tu świetna. Dodatkowo cicho, ładnie i w miarę spokojnie (ja mieszkam niedaleko trasy 79 więc czasem ludzie się szlajają po nocy :D). Zdecydowanie polecam