Wpis z mikrobloga

Będę się przeprowadzał do #katowice tylko wpierw muszę wybrać gdzie xD Na pewno chciałbym centrum lub max te 2-3 km od centrum czyli dzielnicowo mam ciut do do wyboru. Po opiniach patrząc to raczej Śródmieście, Paderewskiego, Bogucice, Koszutka, może Załęże? Chciałbym się cenowo zmieścić w max 2500 zł total za najem. Mam psa więc psolubna okolica musi być. Lubię wszelkiej maści knajpki i bary, odchamić się kulturowo i mieć sklep w odległości rzutu czapką ale z tym to chyba nigdzie nie będzie problemu?

Doradzicie coś? ʕʔ

#mieszkanie #slask #pytanie
L3gion - Będę się przeprowadzał do #katowice tylko wpierw muszę wybrać gdzie xD Na pe...

źródło: comment_16576475009nb9EMJdfJtpKebc2GFBN3.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@L3gion: Załęże jest dość hmm... specyficzne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sytuacja się tam poprawia, szczególnie w bezpośredniej bliskości Placu Wolności, no ale z tych miejsc najmniej bym Ci rekomendował. Biorąc pod uwagę twoją chęć do posiadania jakichś knajpek w okolicy to najlepszy wybór to Koszutka albo Centrum - chociaż Centrum to jest strasznie nierówna kwestia. Na jednej ulicy sytuacja potrafi się diametralnie różnić na przestrzeni 500
  • Odpowiedz
Teraz zerknąłem jeszcze, że masz psiaka, więc tym bardziej Koszutka lepszy wybór niż Centrum, bo tam dość ciężki temat z tym.


@Przemosz64: A jak się do tego mają Bogucice? Jak zwiedzałem to wydawało się dość spoko i fajnie zrewitalizowane.
  • Odpowiedz
@L3gion mieszkałem na śródmieściu, Załężu, Gwiazdach i padarewie. Teraz przeprowadziłem się na Koszutke i jest najlepiej. Wreszcie kojarzę sąsiadów, nie ma patoli, zielono, czysto (w porównaniu do innych) i ludzie dbają o swoją okolicę. Cicho i spokojnie a na rynek mam 15 min pieszo. Tramwaje i busy jakie chcesz w odległości 10 min pieszo. Stacje rowerowe i park Budnioka. Polecam, chyba że będziesz darł mordę i syfil to wybierz Załęże xd
  • Odpowiedz
@L3gion: Bogucice mega spoko jeśli liczyć wszelkie blokowiska(czyli Wajdy, Kukuczki itd.) a nie familoki o których wcześniej wspomniałem. Tzn. na tych familokach też się jakieś cuda nie dzieją, no ale jednak trochę trudniej się żyje..
Opinie takie jak ta od @adekk1 są zazwyczaj własnie od osób które przeszły się tylko w tamtych okolicach, i rzutują te opinie na całą dzielnicę. Lokalizacja i połączenia bardzo dobre, ale do Centrum jest
  • Odpowiedz
@L3gion: Bogucice to patola ale tylko w połowie względem Załęża ( ͡° ͜ʖ ͡°) Paderewa i Koszutka są okej a ja od siebie polecę jeszcze Witosa które jest stosunkowo blisko dzięki A4/DTŚ/Bochenskiego
  • Odpowiedz
@L3gion: Koszutka - cisza, spokój, a do centrum 15-20 minut z buta - imo najlepsze miejsce do życia w Kato.

Ewentualnie możesz rozważyć Tysiąclecia - Park Śląski w bezpośrednim sąsiedztwie, a do centrum też stosunkowo blisko.
  • Odpowiedz
@L3gion: ja się dołącze do propsowania osiedla Witosa. Jest trochę daleko od centrum, ale bliskość autostrady sprawia, ze do śródmieścia dojeżdżasz w 10-15 minut autobusem. Dobre miejsce na wypady autem poza miasto bo praktycznie od razu jesteś na autostradzie, a i do DTŚ blisko. Jest tutaj tez sporo miejsc by wyprowadzić psa ;)
  • Odpowiedz
@Przemosz64: @adekk1: @derko123: @dyz163: Zwiedziłem dziś Bogucice i Koszutkę. Bogucie odpadają bo mi zalatują ciasnotą, biedą i familokami xD Może jakbym dalej poszedł to było by ciut lepiej. Po przejściu do Koszutki zupełnie inny klimat: zielono, otwarta przestrzeń, zadbane, ładnie.

Dalej ciągnie mnie do Śródmieścia ale to może z przyzwyczajenia. Muszę jeszcze odwiedzić Brynów i Witosa.
  • Odpowiedz
@L3gion: Zdecydowanie Koszutka. To taki mix - czujesz się trochę jak w spokojnej i zadbanej dzielnicy na obrzeżach, a tak naprawdę mieszkasz w centrum, bo co to jest 5-10 min spaceru do Spodka lub 15-20 min na Rynek. Komunikacja świetna (linie tramwajowe/autobusowe) Sporo hipsterów, sporo starszych ludzi. Niewiele patoli, bo niewiele komunalnych mieszkań. Jedyne co zchrzani tę dzielnicę to wieżowiec Atalu na pętli.
Największy minus to dość drogo, bo modna
  • Odpowiedz
@L3gion: Przerabiałam ostatnio też przeprowadzkę do Katowic. Zwiedziłam wiele dzielnic i właśnie wybrałam Koszutkę. Najlepsza decyzja. Super położenie - wszędzie w centrum mam blisko i chodzę na nogach. Jeśli nie lubisz to komunikacja miejsca jest tu świetna. Dodatkowo cicho, ładnie i w miarę spokojnie (ja mieszkam niedaleko trasy 79 więc czasem ludzie się szlajają po nocy :D). Zdecydowanie polecam
  • Odpowiedz