Wpis z mikrobloga

##!$%@? #rozowepaski

Jak można myć włosy rzadziej niż raz dziennie?? Przecież to część ciała jak każda inna :/
Fatalnie wyglądają świecące, klapnięte lub sterczące, poklejone łojem kłaki :/ I nie dotyczy to skrajnie zaniedbanych bab tylko większości.
Czasem aż bierze na wymioty widząc z pozoru zadbaną kobietę, z eleganckimi pazurkami i modną odzieżą a na głowie olej kujawski. Weź potem taką glistę pocałuj w głowę - bleee.
Niepojęte.
stanley___ - ##!$%@? #rozowepaski

Jak można myć włosy rzadziej niż raz dziennie?? ...

źródło: comment_1657088316RxSD2SfQuI8AFY9Lbm5lH8.jpg

Pobierz
  • 101
@smk666: no z tym smrodem to tak średnio. Ja np. mogę wyjść spod prysznica i w momencie większego stresu mój organizm wydziela tak paskudnie śmierdzący pot, że nawet jak sobie wmawiam, że się nie stresuję sytuacją, to dobrze wiem, że jest inaczej, bo wali ode mnie takim kwasem, że się można przekręcić :D

Jest to oczywiście inny pot niż przy wysiłku fizycznym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@stanley___: też nie wiem xD nawet jak nie wychodzę następnego dnia z domu to i tak myję, bo jakoś tak dziwnie trudno zasnąć. A nie mam problemu z przetluszczaniem, więc w sumie mogłabym nie myć ¯_(ツ)_/¯

I jeszcze śmieszą mnie komentarze w stylu 'Jak tak codziennie włosy myć? ZWARIOWAŁAŚ???? Będziesz miała suche'. Sruche, jak się dobrze dba to nie będą suche.
to dobrze wiem, że jest inaczej, bo wali ode mnie takim kwasem, że się można przekręcić :D

@spunky:
Rozumiem o czym mówisz i współczuję ale to raczej jakaś kwestia zdrowotna lub genetyczna, np nadprodukcja kwasu izomasłowego. Tak czy inaczej to jest inny zapach niż typowa "pacha stoczniowca" która bierze się z hodowli bakterii rozkładających składniki potu przez kilka dni. Mniej bakterii = mniej przykrego zapachu. Drugie częste źródło to wprasowane pod
@stanley___ niestety problemem są tutaj wszystkie produkty które mają 'sulfate' w składnikach, niszczy on barierę lipidową i wysusza na wiór przez co wytwarza się więcej łoju na skórze głowy by te barierę odbudować. Skóra na ciele się tak nie poci dlatego po używaniu tych wszystkich żeli pod prysznic, skóra jest mega sucha i wtedy musisz użyć jakiegoś kremu. Jak zmienić produkty na bardziej łagodne, bez tych sulfatow, bez SLS, nie będzie trzeba
Drugie częste źródło to wprasowane pod pachami koszulki resztki antyperspirantu z całą florą bakteryjną, których często nie da się doprać. Wystarczy lekko się zgrzać aby ruszyć smrodek z takiej tkaniny.


@smk666: nie, nie. Jest to typowo stresowe przy pracy. Gdy coś mnie #!$%@?, albo mam krótki deadline. W zasadzie to jest to pomocne, bo człowiek może na to reagować, choćby dając sobie chwilę odpoczynku, robiąc coś, co go relaksuje, zamiast budować
długie włosy nie przetłuszczają się tak jak krótkie, więc zazwyczaj nie ma potrzeby mycia ich codziennie.

@topola_osika:
To zależy, jak miałem jeszcze w czasach studenckich włosy do pasa to bez codziennego porannego mycia się nie obeszło. Paradoksalnie jak teraz mam krótkie to nie przetłuszczają się tak mocno jak wtedy.

Polecam użycie suszarki, niesamowity wynalazek.

@TheLizardKing:
Nie każdy może jej regularnie używać, suszenie suszarką plącze włosy tak, że są nie do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@stanley___: włosy najlepiej myć raz na tydzień, max dwa razy. #!$%@? wyglądają bo codziennie mycie szamponem niszczy naturalną równowagę skóry i wysusza włosy. Gdy nagle przestaniesz myć co dzień to trzeba z tydzień dwa nim skóra się przyzwyczai i znów zaczną dobrze wyglądać
@Sweet_acc_pr0sa: Ja mam od gimnazjum problem z przetłuszczaniem się skóry głowy wraz ze strefą T (czoło, nos). Zastanawiam się czy to właśnie nie jest sprawka wiecznego stresu i zmartwienia się co wg podręcznika może przyczynić się właśnie do takich problemów a mam stwierdzoną (niedawno) nerwicę i dosłownie cały rozpieprzony przez to organizm.

@lycaon_pictus: Wraz z łysiną chyba zwiększa się produkcja łoju przez co glaca błyszczy, co?