Wpis z mikrobloga

@trzaichlac69 no raz tak miałem, tylko ze jak straciło na mocy tak tylko dym spod silnika wyleciał. Tutaj juz jest tak od dawna. Wcześniej jezdzilem tylko na benzynie bo byl uszkodzony reduktor, wymieniłem i śmigało jakis czas a potem zrobiło sie jak wyżej
@TadzioNorek: może być i kwestia regulacji. Ogólnie układ LPG jest bardzo prosty pod względem budowy przy reduktorze powinieneś mieć filtr fazy ciekłej gazu - też warto sprawdzić jak wygląda, w reduktorze masz membrany(jak masz instalację starego typu to w reduktorze jest też taka śrubka plastikowa, co odpowiada za spuszczanie mazutu z niego, a jak wiadomo mazut brudzi i zapycha reduktor) przy reduktorze jest też czujnik temperatury, który odpowiada za przełączenie Pb/LPG
z drugiej strony szkoda oddawać do gazownika i tracić choćby pare złotych


@TadzioNorek: wiec lepiej wyzalic sie na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w koncu nie po to jezdzi sie na LPG zeby za zaoszczedzone paliwo naprawiac ssamochod
w koncu nie po to jezdzi sie na LPG zeby za zaoszczedzone paliwo naprawiac ssamochod


@Tylko_noc: chyba, że masz w okolicy takich dobrych gazowników jak u mnie - to lepiej samemu kupić kabelek do sterownika LPG, poczytać fora i nauczyć się konfigurować sterownik ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Tylko_noc no ale chlopie na mirko mogę zapytać sie za darmo co nie? za 150 zł w tym samochodzie to zrobie na benzynie ponad 300km, a tyle będzie mnie kosztować regulacja. To chyba dobrze najpierw wykluczyć inne możliwości, niz na darmo pakować kase
@TadzioNorek Sprawdź poziom płynu chłodniczego. Prawdopodobnie masz go za mało i nie jest w stanie ogrzać reduktora. Po paru minutach jazdy na gazie reduktor Ci zamarza i nie podaje gazu przez co auto gaśnie. Także dolej płynu i sprawdź którędy ucieka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@TadzioNorek: niekoniecznie, bo tutaj chodzi o położenie reduktora i zbyt mała ilość płynu, by go ogrzewać. Sprawdź jak sugeruje @Sather czy przypadkiem Ci reduktor nie zamarza i wąż do niego jest ciepły. W starym aucie mi kiedyś zamarzał jak odpalałem od razu na gaziku.