Wpis z mikrobloga

Mirki z #praca #pracait, jak to jest obecnie z #b2b w porównaniu do pracy na etacie? Czy warto i czy da się to ogarnąć w świecie polskiego ładu? Czy można/warto to zrobić bez księgowej? Czy B2B = JDG czy można lub powinno się jakoś inaczej, np ryczałt? Mowa o pracy jako inżynier-projektant za kwotę rzędu 15-20k brutto przy UOP. Pytam, bo aplikuję na takie stanowisko i mnie pytano na jakiej zasadzie chcę być zatrudniony, i nie wiedziałem co odpowiedzieć...

  • 7
Jak czujesz że ci się nie chce możesz wziąć dodatkowo księgowego.


@zibizz1: On to ogarnie samodzielnie czy tylko powie mi jak? I czy taki księgowy bierze jakąkolwiek odpowiedzialność za swoje porady?
Wiesz może czy można założyć JDG i ogarnąć papiery mieszkając za granicą, tak żeby po przeprowadzce od razu zacząć pracę?
Dzięki za linki! Pierwszy jest super, a inFakt znam z jutuba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zibizz1: A jeszcze jedna sparawa. B2B może być bardziej skomplikowane jak jest jakiś dochód na boku z wynajmowania nieruchomości. Na UOP chyba taki dodatkowy dochód można rozliczyć jakoś inaczej a nie przez podatek dochodowy, jak będzie B2B na JDG to może to się wszystko mieszać.
@4833478: Księgowi co do zasady ogarnia za ciebie i bierze odpowiedzialność, chociaż są wpisy na temat tego ze księgowi z Infakt spychają robotę na klienta. Tej roboty w aplikacji nie ma dużo i ilość czasu jaką zajmuje prowadzenie z księgowym i bez jest podobna. Z księgowym łatwiej się to wszystko zakłada. Jak masz dostęp do epuap czy tam innych stron rzadoweych to powinno dać rade z zagranicy