Wpis z mikrobloga

To znacznie lepsze niż mięso!
Jestem pod wielkim wrażeniem roślinnych zamienników mięsa jakie są teraz dostępne w normalnych sklepach- chyba wszystkich sieci- Carrefour, Biedronka, Lidl itd. Zastanawiam się kto jeszcze je mięso skoro są tak zarąbiste zamienniki, moim zdaniem znacznie smaczniejsze niż mięso. Nie próbowałem jeszcze wszystkiego, tak naprawdę tylko małą część, a do spróbowania mnóstwo, ale do tej pory najlepsze dla mnie to:
-Beyond Burger- słynny amerykański burger na bazie grochu, nawet osoba codziennie jedząca mięso nigdy nie zorientuje się, że je produkt 100% rośliny- na you tube zresztą potwierdzają. Jest po prostu pyszny i smakuje jak wysokiej jakości mięso. Dostępne np. w Selgrosie i były w Lidlu.
-Roślinny sznycel Vivera i właściwie inne produkty tej holenderskiej firmy jakie jadłem. Dostępne np. w Biedronce i Carrefourze.
-Wszystko chyba hiszpańskiej firmy Heura- po prostu pyszne roślinne chorizo i kiełbaski, niesamowicie soczyste kawałki "kurczaka" bez panierki, a także te z panierką, znakomicie smakuje z różnymi sosami. Dostępne np. w Carrefourze.
-Wegańskie "mielone" duńskiej firmy Naturli- świetnie smakuje z sosem pomidorowym jako spaghetti bolognese. Dostępne np. w Organic.
-Wegański BBQ Vegan Burger ze szwedzkiej sieci Max Premium Burgers- i kilka innych z Plant Beef- można dowolnie zamieniać.

#jedzenie #kuchnia #gotowanie #zdrowie #ciekawostki #zakupy #carrefour #lidl #biedronka #nauka #weganizm #wegetarianizm #dieta #ciekawostki #rolnictwo #swiat #fastfood #burger #hamburger #swiat
nowyjesttu - To znacznie lepsze niż mięso!
Jestem pod wielkim wrażeniem roślinnych z...

źródło: comment_1656880157DsaJuoDnTb2Lmq4IhS6Cr6.jpg

Pobierz
  • 19
@olito: to za ile kupujesz żółty „ser” i ile go jesz w miesiącu, że ta różnica 30 zł / kg od kiepskiego, marketowego „sera” robi taką różnice? Kiepskiej jakości ser w plastrach kosztuje 4-5 zł / 100 g.

Ale żeby nie było, to co on tam na górze napisał, to brednie - beyond burger nie umywa się do mięsa w tej cenie, nie jest też do niego podobny. Mam kolegę, grafika
@nowyjesttu: problem w tym, że te zamienniki mięsa nie wpasowują się w nurt weganizmu, tzn. oczywiście nie zawierają mięsa, więc można je jeść w diecie wegańskiej, ale w takim opakowaniu jest ich bardzo mało i w gruncie rzeczy kupując je produkujesz mnóstwo śmieci. To jest może dobre dla takich początkujących wegan, którzy jeszcze nie ogarniają, ale żaden "zaawansowany" weganin nie będzie czegoś takiego jadł, tylko będzie sam przygotowywał posiłki.
@cutecatboy: Co to znaczy zaawansowany weganin? Bo ja np. znam wielu wegan aktywistów, robiących protesty, wchodzących z transparentami do McDonaldów - czyli ogółem ideowo bardzo zaangażowani, i jedzą tego typu produkty. Często nie mają czasu, by wszystko sobie gotować od zera.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nowyjesttu: ten produkt z foty kosztuje 10-15 zł wg googli. A wiesz ile kosztuje schab? W tej samej cenie co najmniej 6 kotletów ukrecisz, poza tym są często promki na schabik. No i ostatecznie, ja kupuje mięso surowe - a nie gotowce no i sama przyrzadzam, a w tych gotowcach jestem zdana na pomysł producenta. Co innego samemu klepać, bardzo lubię kotlety buraczane, ale nie traktuje ich jako zamiennik mięsa
@PLPL: ~80-150, zależy od gatunku, dojrzewania itd. Zobacz ile mleka potrzeba na wyprodukowanie 1kg sera, ile czasu (jeśli dojrzewający to już w ogóle), potem popatrz sobie na skład takich serów za te 4-5 dych w plastrach (to dość istotne, są droższe). W kawałku też raczej przeciętne. Nabiał u mnie w rodzinie to serious business (i w przenośni, i dosłownie) więc lekkie spaczenie u mnie na pewno występuje ( ͡° ͜