Wpis z mikrobloga

@antek_akrobata: No nie ma, ale to dłuższa historia.

Ogółem to w Białymstoku budowano lotnisko przed II Wojną Światową, na Krywlanach właśnie. No ale z oczywistych względów prace wstrzymano.
Potem przyszedł okres PRL i budowę anulowano, więc przez lata ludzie z Białegostoku latali z radzieckiego, a później białoruskiego Grodna - były umowy tranzytowe, no bo wiadomo, "bratnie narody", niecałe 80 km, także tragedii nie było.
No ale potem sytuacja między granicami robiła
@MechanicznyTurek: dzięki za streszczenie historii białostockiej awiacji. Przyznaję, że zaskoczyłeś mnie. Tak naprawdę to myślałem, że Białystok ma międzynarodowy port lotniczy (jak każde miasto wojewódzkie), a z tymi samolotami to tylko takie żarty, jak to z Białegostoku.

W takim razie potrzebne jest lotnisko. Żeby to miało sens, to moim zdaniem musiałoby być naprawdę blisko, chociaż w przypadku tych miast koło Warszawy (Radom, Olsztyn, Białystok) gdzie ludność latająca wyjechała do stolicy, to
@antek_akrobata

Żeby to miało sens, to moim zdaniem musiałoby być naprawdę blisko


To był jeden z powodów wybrania Krywlan - zobacz na załączniku

Tak naprawdę to myślałem, że Białystok ma międzynarodowy port lotniczy (jak każde miasto wojewódzkie)


Chyba Podlaskie to jedyne województwo bez lotniska

No ale jak już wspominałem, inwestycja ma mocno pod górę i idzie jak krew z nosa.
Część protestuje "bo wytno drzewa", część nie chce się zgodzić "bo bendom
Pobierz
źródło: comment_1656419354RsjBaCXDHkra29HfzefuFw.jpg
są podejrzenia też, że podburza deweloperka, która straci dobrą lokalizacje na nowe osiedla


@MechanicznyTurek: ja #!$%@?, jak zawsze ktoś się znajdzie, dla kogo zyski tu i teraz są ponad wszystko. No ale zero zaskoczenia, w Krakowie np. patobudownictwo zniszczyło wszystkie korytarze powietrzne i teraz siedzą w tych nowych budynkach, ale w syfie. W Poznaniu (z tego, co mi wiadomo) jeszcze do tego nie doszło.

malkontenci spod hasła "lepiej zrobić szybszą kolej
@Zydomasoneria: fuck, zapomnieliśmy o Opolu i Kielcach, dzięki za przypomnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MechanicznyTurek: Faktycznie zawsze mieć lepiej lotnisko pod nosem żeby się wygodnie latało. No i żeby lotnisko nie upadło, bo o ile w Krakowie i w Gdańsku lotnisko jest trochę dalej, to żyje tam więcej ludzi: Kraków prawie 800k, Trójmiasto 750k, a o Śląsku nie wspomnę. W Białymstoku ta lokalizacja jest idealna i
@MechanicznyTurek: Mapa, którą wrzuciłeś pokrywa się mniej więcej z gęstością zaludnienia w Polsce. Owszem rozumiem ból mieszkańców Podlasia, że mają daleko od lotniska. Tym bardziej, że mam tam rodzinę ale jestem sceptyczny do ekonomiczności budowy tam lotniska. Nie mniej moja sceptyczność nie przeczy, że może być to opłacalne ale do tego jest potrzeba rzetelna analiza.
@antek_akrobata: No cóż w Kielcach pizga a Opole już jest w cieniu Wrocławia i konurbacji
Pobierz
źródło: comment_1656447966qc9kAClgq92EUgPFuaPn9u.jpg
@Zydomasoneria: patrząc na różne analizy wystarczy 10 portów lotniczych na tą chwilę, plus reszta w rezerwie w zależności od potrzeby, w różnej formie.
Radom kompletnie nie potrzebny. Zamiast Modlina lepsza byłaby łódź, i tak dużo ludzi z tamtad dojeżdża do Modlina, więc już wypadają dwa lotniska. No ale niestety taką mamy władze, że postawią sobie 5 w promieniu 100km i tak będzie im mało.
Oczywiście pisze w skrócie, żeby nikt się