Wpis z mikrobloga

Niby mieliby mnie teraz zatrudnić, odkupić wszystkie moje maszyny i powinienem pracować u nich?


@matiJ: jeżeli są zależni od Ciebie to z ich strony byłoby to zasadne,
bo co w sytuacji gdy przejdziesz do konkurencji? zostaną z ręką w nocniku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no chyba, że jesteś jednym z 5 czy 50 takich osób i szybko by znaleźli innego, np. kurier z własnym autem co
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: ani trochę nie są zależni ode mnie. W 5 minut ktoś wskoczyłby na moje miejsce. To bardziej ja zabiegam o to żeby nie stracić największego klienta. I teraz dlaczego mieliby chcieć mnie zatrudnić i dać mi sprzęt do wykonywania aktualnych usług, bo nie czaje tego :D
  • Odpowiedz
to nie wyjechałeś 3 dni po ogłoszeniu polskiego ładu? Myślałem że już wszyscy się wyniesliscie


@CultedelaRaison: ale ogarniasz że na nowym wale ostatecznie najlepiej zarabiający zyskali? (w większości) ;) Większość IT jednosobowych jedzie na ryczałcie teraz. Przy 50k/mc wychodzi się z 2-3k na plus (wiadomo zależy od kosztów). <20k to są różnice kilka stówek na plus/minus
Mati się wystraszył że ludzie wyjadą i na ostatnią chwilę zmienił, bo nie byłoby
  • Odpowiedz
@geronimo80: Nie dość, że nie masz bladego pojęcia o ekonomii i podatkach to jeszcze sypiesz jakimiś korwinizmami.

Podatki MUSZĄ być progresywne żeby wyrównać stan życia ludzi i w nich inwestować, wspierać osoby chore, dać im przyszłość itd. Rozumie to cały cywilizowany świat tylko na wykop.pl niektórzy zatrzymali się w 2015 roku gdzie na karcie głównej był tylko Korwin.
  • Odpowiedz
B2B w przypadku gdy jeden klient stanowi 80% dochodów lub więcej nie powinno być możliwe.


@CultedelaRaison: e tam, nie ma problemu

to co powinno być niemożliwe to "jednoosobowa działalność gospodarcza" - a ściśle to powinna być możliwa, ale dochód z niej traktowany tak samo jak dochód z pracy, wrzucany do jednego wora i tyle. No i powinno się dość dobrze przyglądać kosztom bo programiści wrzucający sobie w koszty konsole do
  • Odpowiedz
@CultedelaRaison: Lepiej nie czytaj o swobodzie przedsiębiorczości i świadczenia usług w ramach Unii Europejskiej bo dostaniesz zawału, że jako obywatel UE możesz założyć przedsiębiorstwo w dowolnym kraju i w jego ramach świadczyć usługi również w dowolnym kraju, nawet w celu agresywnej i chamskiej optymalizacji podatkowej. I żeby było zabawniej państwo ustawowo nie może tego ograniczyć, bo gwarantują to traktaty unijne, od których ważniejsza jest tylko konstytucja.
  • Odpowiedz
@geronimo80 urlop jest fundowany przez pracodawcę, więc jest "w cenie brutto". Podobnie jak pierwsze 33 L4. Limit odpowiedzialności to też coś co sobie pracodawca musi przekalkulować. Te rzeczy nie idą ze składek/podatków.

@solo_living_yolo skoro po takiej zmianie się nie opłaca to może nie powinno się opłacać? Powiedzmy że ktoś robi remonty. I chciałby zatrudnić kogoś do pomocy i płacić mu 90% tego jaki ten ktoś generuje dla niego przychód. Na
  • Odpowiedz
@CultedelaRaison: nie bój się , polski ład to bubel a PiSowi najlepiej co wyszło to inflacja.:) , To że ludzie będą wyjeżdżać to pewne , tak jak wyjeżdżali do pracy za PO , tylko że za PiS wyjadą przedsiębiorcy ,biznesmeni, lekarze , komputerowcy, milionerzy ,multimilionerzy
  • Odpowiedz
@solo_living_yolo: Mówimy tu jedynie o Chinach i Korei Południowej(nie martw się- oni też zaczynają zwalniać).

Bankructwo Grecji wzięło się w przypadku głupiego, populistycznego dofinansowania wszystkiego co było można finansować i mieli zobowiązania w walucie euro. Mam na myśli wyrównywanie szans jak w krajach skandynawskich, Niemczech, Francji. Nie chodzi mi żeby państwo redystrybuowało środki na pizzę dla każdego obywatela tylko żeby wzmocnić usługi publiczne takie jak zdrowie, transport, szkolnictwo.
  • Odpowiedz