Wpis z mikrobloga

strasznie zabawni są obrońcy banków i ich przychodów xD

Większość ludzi uwalonych w hipoteki na zmiennym to zwykli ludzie jak Ty czy ja, którzy po prostu chcieli gdzieś mieszkać, a że na rynku nie ma normalnych warunków kredytów o stałym oprocentowaniu (jak na zachodzie), to jest to patologia bankowa, a nie kredytobiorców xD

Wszystkim fliperom, którzy wykorzystywali nieruchomości jako narzedzie spekulacyjne serdeczny ch w d, ale w dalszym ciągu to państwo powinno tworzyć takie warunki rynkowe, aby nie było to możliwe.

Obywatel w nowoczesnym państwie nie powinien się znać na wszystkim, nie musi być analitykiem rynku, aby przewidywać wahania, bo on chce zaspokoić swoją podstawową potrzebę jaką jest mieszkanie/dom. Zrzucanie odpowiedzialności na kredytobiorców za obecną sytuację to klasyczne "mogła nie chodzić w krótkiej spódniczce, to by jej nie zgwałcili" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

taka postawa ma swoją nazwę nawet: "pożyteczni idioci" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps. Nie, nie mam kredytu.

#banki #kredythipoteczny #gospodarka #ekonomia
  • 23
Większość ludzi uwalonych w hipoteki na zmiennym to zwykli ludzie jak Ty czy ja


@hashus: nie, to p0lacy, a p0lak z zasady jest głupim bezmózgiem który nie umie myślami wybiec w przyszłość dalej niż do pory obiadowej
nawet jak się auto kupuje to zawsze się mówi żeby sobie zostawić rezerwę finansową na przeglądy i nieoczekiwane awarie ale do kupowania mieszkania należy się zawsze pakować po same jaja w kredyt tak żeby
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Obywatel w nowoczesnym państwie nie powinien się znać na wszystkim
@hashus: czytaj: obywatel w nowoczesnym państwie powinien zdać się na państwową panią przedszkolankę wchodząc w instrument o wartości kilkuset tysięcy żetonów z orzełkiem. Jak umoczysz na giełdzie to kapitan państwo też ma przylecieć na ratunek?
@Ziutek_Grabaz pewnie oczekujesz prawa bankowego jak na zachodzie czyli stałe oprocentowanie na cały okres kredytowania. Po takim czymś mieszkanie w Polsce powiatowej kosztowałoby chyba z milion już nie mówię o jakiejś inflacji
@hashus: To że nie ma obligacji spółek oprocentowanych na 30% to jest zwykła patologia systemu giełdowego. W cywilizowanych krajach są takie obligacje i ludzie nie muszą ładować się w grę na giełdzie.
Obywatel w nowoczesnym państwie nie powinien się znać na wszystkim. On chce zaspokoić podstawową potrzebę bycia bogatym. Dlatego to skandal że ebay tak po prostu wszedł na rynek w polsce i przez to moje akcje allegro straciły 10%. Mówienie
To brzmi trochę tak miałoby im się to należeć xd


@mat0707: Skoro dostali kredyt to znaczy, że pracują. Tak, jak pracujesz to powinieneś sobie móc kupić mieszkanie. Nie wiem co w tym dziwnego.
@hashus: Akurat teraz osoby z kredytem hipotecznym maja #!$%@? wiec zawistnicy z nich się teraz wyśmiewają bo to oni maja gorzej. Gdyby nagle rząd by przegłosował podatek od jazdy samochodem w wysokości 20% wartości samochodu miesiecznie to by był śmiech i „Fajnie się jeździło i niszczyło drogi samochodami i sprawa dla nosaczy, panie my kupili samochód i teraz trza płacić.”. Już przerabialiśmy pielęgniarki, nauczycieli, policjantów.