Wpis z mikrobloga

Wielu chyba tutaj na własnej skórze doświadczyło faktu że ludzie którzy nas gnebili w szkołach, w zyciu późniejszym osiągają większy sukces życiowy. Dla mnie odkrycie że to zjawisko jest zbadane naukowo nie było dużym zaskoczeniem.

Głównym powodem takiego rozwoju wydarzeń wydaje się być fakt, że oprawcy budują podwyższone poczucie wartości, umiejętność dominacji nad innymi kosztem swoich ofiar.
Mi jednak wydaje się że skutki tego mogą być o wiele głębsze.

Najwazniejsze okresy rozwoju dymorfizmu płciowego to okres prenatalny oraz okres dojrzewania. Ten drugi, przypadajacy na wiek 10-15 roku życia u większości ludzi jest okresem w którym takie zachowania występują w dużym nasileniu bo jest to okres ustalania genetycznej hierarchii. Rozwiniete plciowo, wysokie oskarki zaczynają pierwsze próby zblizania się do samic, mlode plodne julki zaczynają testować swoje nowe możliwości, a przegrywy próbują pozostać niezauwazone.

Ilość hormonów ma dużą rolę w ekspresji genów i w tym plastycznym okresie i nawet małe ich wachania mogą mieć wpływ na ostateczny wynik dojrzewania.
Czego doswiadcza oskar gnebiacy innych? Zwiekszonego poziomu tescia, dopaminy, zmniejszony poziom kortyzolu.
Czego doswiadcza przegryw? Obnizony test, ciagly stres i wyrzut kortyzolu.
W wyniku tego oskar moze być jeszcze bardziej dymorficzny, kosztem przegrywa po zakonczeniu rozwoju.

Na pewno duże zmiany to nie są bo genetycznie zaprogramowane cechy będą najwazniejsze jednak może to dodatkowo zwiększać dystans miedzy tymi osobnikami. Raczej wątpię ze przegryw z genetycznie zaprogramowanym wzrostem 178cm uroslby do 190 gdyby gnębil innych ale już do 180cm? Kto wie.
W przypadku penisa czy szczęki to centymery mogą zdecydować o bycie lub niebycie.
Na dodatek ksztaltuje w przegrywie fobie, nerwice, podatność na depresje i inne przypadłości hamujac go na lata do przodu.

Pomyślcie o tym. (hits pipe)

#przegryw #psychologia #przemyslenia #niebieskiepaski #rozowepaski #natura #blackpill #depresja #wychodzimyzprzegrywu #szkola #wspomnienia #dzieci #dojrzewanie #szk0la #patologiazmiasta
o.....i - Wielu chyba tutaj na własnej skórze doświadczyło faktu że ludzie którzy nas...

źródło: comment_1654969426nAsSU8Ewdi2SmzB41nrTlP.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@olaf_wolominski: bez wątpienia jestem wykolejeńcem, ale akurat w tym przedziale wiekowym, który podałeś czyli od 10 do 15 r ż byłem i gnębiony a potem w gim zacząłem się uczyć dopasowywać do otoczenia i trzymałem się z tymi "złymi" plus zdążyłeś już wtedy mieć sprawę w sądzie o pobicie jednego oskarka
  • Odpowiedz
@olaf_wolominski: Też do tego doszedłem. Sam zachorowałem na depresje przed rozpoczęciem okresu dojrzewania. Przez co ten okres praktycznie nie zaszedł. W wieku 13 lat wyglądałem jak 10 a nawet 8 latek, zaś w wieku 20 każdy dawał mi 14/15 lat. Przez okres całej szkoły od 7 do 19 roku życia nie wyspałem się ani razu. Cały czas chodziłem z bólem głowy i nie wyspany... Gnębienia w szkole czy słabej sytuacji
  • Odpowiedz
Czego doswiadcza oskar gnebiacy innych? Zwiekszonego poziomu tescia, dopaminy, zmniejszony poziom kortyzolu.

Czego doswiadcza przegryw? Obnizony test, ciagly stres i wyrzut kortyzolu.

W wyniku tego oskar moze być jeszcze bardziej dymorficzny, kosztem przegrywa po zakonczeniu rozwoju.


@olaf_wolominski: Hehe, jest prawdopodobnie gorzej. Są pewne ciekawe tezy że shizofrenia czy depresja to są przystosowania ewolucyjne które się (częściej) odpalają w takich warunkach. Polecam ten blog a w szczególności tutaj tą kategorię, może zaczynając od tego. Choć co do
  • Odpowiedz
@Sinity: Ciekawe, mam zbyt mało wiedzy żeby to zweryfikować wszystko. Blog ma trochę szursko ćpuński klimat ale będzie badany.

Skąd znasz tą stronę? Wiesz coś o jej autorach?
  • Odpowiedz