Wpis z mikrobloga

@veranoo:
U mnie to nie znaczenia nie miało bo i tak zakupiłem, po prostu z babunią gadałem i musiała trzy grosze dorzucić, ale na pewno pare osób takiej presji ze strony rodziny ulegnie, a co do niewychodzenia z domu to pełna zgoda, jak masz pecha to i nawet palca w dupie złamiesz
za każdym razem jak wsiadam na moto mam 110 % więcej koncentracji niż w samochodzie, żaden motocyklista nie wsiada na moto z myślą, że go będą zbierać z ulicy.


@telemach20: fajnie masz.

ja jak wsiadam do auta, to w jednej ręce papieros, w drugiej telefon i #!$%@? tam. najwyżej mnie będą zbierać z ulicy xD
a z tego co wiem, to każdy wsiada z taką myślą. tylko motorzyści są skoncentrowani i
Jestem motorzystą i za każdym razem jak wsiadam na moto mam 110 % więcej koncentracji niż w samochodzie, żaden motocyklista nie wsiada na moto z myślą, że go będą zbierać z ulicy.


@telemach20: No i? Wciąż o wiele częściej wypadek na motocyklu kończy się śmiertelnie. Jaki motor był taki dalej jest, współczesna technologia nie pomaga lepiej chronić motocyklisty, albo w minimalnym stopniu lepiej niż kiedyś. Możesz być skoncentrowany na 110% ale
@Mirkosoft: Ryzyko można całkiem skutecznie minimalizować. Zauważ, że zwykle gdy są zdjęcia z wypadków motocyklowych, to jaki rodzaj motocykla leży rozwalony? Nie jest to żaden naked, cross, cruiser, tylko ścigacz. Potem oczywiście wina kierowcy samochodu, bo wymusił pierwszeństwo, no ale #!$%@? nikt się nie spodziewa w mieście czy na drodze krajowej pojazdu, który leci grubo powyżej setki.

Od kiedy sam jeżdżę na moto, to zacząłem baczniej obserwować innych motocyklistów i przeraziłem
Zauważ, że zwykle gdy są zdjęcia z wypadków motocyklowych, to jaki rodzaj motocykla leży rozwalony? Nie jest to żaden naked, cross, cruiser, tylko ścigacz.


@DrDevil: Subskrybuję sobie kilka kanałów motocyklowych na YT pokazujących wypadki (np. DDF) i każdy typ leży rozwalony. Teraz największy wygar za najmniejszą cenę można dostać w nakedach, więc też ludzie się nimi będą rozpieprzać z czasem coraz bardziej, jak na rynek wejdą takie nastoletnie gruzy i zaczną
żaden motocyklista nie wsiada na moto z myślą, że go będą zbierać z ulicy


@telemach20: a to wiemy. Motocykliści myślą, że są nieśmiertelni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zauważ, że zwykle gdy są zdjęcia z wypadków motocyklowych, to jaki rodzaj motocykla leży rozwalony? Nie jest to żaden naked, cross, cruiser, tylko ścigacz. Potem oczywiście wina kierowcy samochodu, bo wymusił pierwszeństwo, no ale #!$%@? nikt się nie spodziewa w mieście czy na drodze krajowej pojazdu, który leci grubo powyżej setki.


@DrDevil: Tylko że nie ma to nic wspólnego z rodzajem motocyklu, a z jego kierowcą. Tak samo możesz jechać bez
@Mirkosoft:

Tylko że nie ma to nic wspólnego z rodzajem motocyklu, a z jego kierowcą.


To jest relacja dwustronna - konkretny rodzaj kierowcy wybiera konkretny rodzaj motocykla. Ścigacza nie kupują ci, którzy na motocyklu chcą raczej jeździć spokojnie, bo tacy zwykle biorą cruisery albo turystyki. No i tutaj powstaje proste równanie: szybki kierowca x szybki motocykl = tatar na asfalcie.

A czy w przypadku motocykla coś się zmieniło?


W sumie to