Wpis z mikrobloga

https://www.louis.pl/artikel/cardo-freecom-4-duo-set/10038479?filter_article_number=10038479.
Cardo freecom 4+ 300 eur na louis za dwa urządzenia. Dobra cena, czy standardowa oferta?
Czytałem sporo dobrych opinii o interkomach cardo, natomiast na sklepie louis opinie ma bardzo średnie. 3/5 gwiazdek od niemieckich użytkowników. Warto? U mnie najpewniej 90% to muzyka + nawigacja, reszta to połączenie z plecakiem oraz znajomymi, którzy używają różnych interkomów (między innymi: interphone avant). Póki co radziłem sobie airpodsami pod kominiarką ale nie jest to komfortowe + często jedna słuchawka po godzinie/dwóch zaczyna wypadać mi z ucha..
#motocykle #interkom
  • 4
@manoll: kupilismy z kumplem z louis dokladnie te, troszke drozej.
Jestesmy bardzo zadowoleni. Paruja sie momentalnie, dziwiek z tych glosniczkow JBL jest naprawde spoko. Jakosc mikrofonu tez... Od czasu do czasu cos trzasnie (statyka) ale poza tym polecam.
@manoll: Też mam z różową freecon 4+ i jest zajebiście, nawet łączyłem się z kumplem co miał taniego chinola i dawało radę, natomiast jak łączyłem się z Cardo packtalk bold to jakość rozmowy to był jakiś dramat co wydawało mi się mega dziwne, chociaż może packtalk bold ma gorszy bluetooth bo jest przeznaczony do połączeń w DMC mesh.
@Harundo: Byłem wczoraj w większym sklepie motocyklowym i sprzedawca powiedział mi, że jakość interkomu może być super jeżeli mamy wszystkich użytkowników w tej samej klasie. Wystarczy jeden w konferencji z 'gorszym' sprzętem i wszystkim się to udziela. Ile w tym prawdy to nie wiem, bo nigdy wcześniej nie użytkowałem tego typu urządzeń.
A tak się zastanawiam, czytałem że ludzie łączą się za pomocą np. Discorda i tak tworzą konferencje na dowolną
@manoll: Próbowaliśmy robić konferencję na whatsappie z kumplami (ale na gówno chinolach) i zasadniczo powyżej 30 km/h nic nie było słychać, discord może działać lepiej ze względu na wykrywanie głosu a nie otwarty mikrofon, na pewno jest to jakaś opcja jeśli sprzęty nie będą się chciały łączyć (chociaż cardo łączy się chyba ze wszystkim)