Wpis z mikrobloga

Na jesieni to może być dopiero kombo. Niewyprzedane budowy będą stały zbyt długo. Kolejna fala wirusa (wszyscy już zapomnieli, co?) wygoni studentów i część pracowników na zdalne. Inflacja może dobijać do 20%. Paliwa stałe jak wungiel wywalą na Andromedę. Stopy nawet nie wiadomo ile ale FED i EBC będą już po podwyżkach, więc my też będziemy musieli.

Takie luźne zgadywanki, żadna projekcja, ale kto chce to go zawołam tutaj 15 października.

#nieruchomosci #gielda #stopyprocentowe #inflacja #przemysleniazdupy
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raczej myślę, że będzie spadać. W piekarniach lepsze bochenki chleba dobijają już do 15 zł. Weź tu wytłumacz emerytce, że za słonecznikowy na zakwasie ma płacić tyle ile niedawno za burgera w knajpie czy zestaw obiadowy w barze.


@mickpl: a bardzo prosto: Tusk, Putin, Unia Europejska, burżuje, żydzi, masoni, opozycja winni.
  • Odpowiedz
chyba nie chcesz porównywać Ameryki do Polski xdddd. Pisałem dokładnie dlaczego tak uważam (i nie tylko ja, ale naprawdę wiele osób).


@Cobakel: a powiedz mi co dla obywateli danego kraju ma to skąd jesteś kiedy co miesiąc można coraz mniej kupić? Będą podnosić tak długo aż inflacja spowolni i jeśli przy 2,5 to się stanie to ok, a jeśli nie to zobaczymy więcej. Czas pokaże. Jedynie zmienić zdanie mogą jak
  • Odpowiedz
@mickpl: nawet dzieci widzą inflację, był tutaj z 3 miechy temu wpis o dzieciaku który sobie co parę dni chodził do żabki po jakieś łakocie i słodki napój i się grubo zdziwił, jak zapłacił za to 26 zł. A jeszcze parę miechów wcześniej dwie dyszki wystarczały.

Paliwo zdrożało o 50% w ciągu paru miesięcy. Przez wiele lat 5 zł to był taki benchmark ceny paliwa. Raz trochę więcej raz trochę
  • Odpowiedz
@MaxVerstapen: PiS też jest winny inflacji w całym regionie?
Ta gówno partia nic nie znaczy a dodatkowo jak każda inna wykonuje polecenia z góry. Teraz jak chcą kasę z UE to muszą spełnić szereg wymogów.
  • Odpowiedz
@mickpl: OPEC zwiększa o 50% produkcję w odpowiedzi na brak rosyjskiej ropy, do tego wchodzi Iran i Kolumbia ze swoją ropą. Na dodatek rusza dotychczas nieopłacalny import węgla i zwiększa się wydobycie w Polsce (i w ogóle w Europie). Do tego jest umowa o współpracy z Ukrainą, która ma teraz nadwyżki produkcji energii elektrycznej (póki co z tego nie korzystaliśmy, nie było odpowiedniego łącza, teraz jest budowane). Na jesieni ruszy
  • Odpowiedz
@mickpl: Ale będzie fikołek jak wejdziemy w deflację. Osobiście uważam, że taki scenariusz jest całkiem realny tylko zastanawia mnie timing, który jak to w analizach trudno wyczuć. Czytałem dokładnie rok temu analizy, że idzie duża inflacja ale po niej nastąpi szybkie odbicie jak w sprężynie i przyjdzie taka sama deflacja. Póki co się sprawdza. Są na to odpowiednie wskaźniki i dane historyczne jak w podobnych scenariuszach to hulało w przeszłości.
  • Odpowiedz
Zapamiętaj jedno - Polak inwestuje tylko w mieszkania, lokaty i samochody


@TurboDynamo: Ja jestem Polakiem i inwestowałem na giełdzie oraz w kryptowaluty. Mam też sporo znajomych Polaków, co inwestowali podobnie, więc chyba głupoty piszesz.

Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś inwestował w samochody (chyba że o jakimś kolekcjonerze rzadkich perełek mówimy ale takich ludzi jest promil i raczej nie jest to ich główne źródło dochodu, a bardziej hobby).
Jeśli idzie o
  • Odpowiedz