Wpis z mikrobloga

Jest równie silna jak Twoje przywiązanie do definicji słownikowej, która pasuje nawet do Gry o Tron. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


@kochamschabowe: "Twoja" definicja też jest w tamtym słowniku PWN, na trzecim miejscu. Wielki Słownik Języka Polskiego w opracowaniu Instytutu Języka Polskiego podaje nawet cztery znaczenia słowa bajka. To znaczenie znasz?

coś dobrego, miłego, wspaniałego do tego stopnia, że wydaje się
Wróżka bazuje na europejskim folklorze, gdzie z założenia jest kobietą. I z racji tego, że to EUROPEJSKI folklor, powinna być europejką.


@suweren_sudoku: No to powinieneś być zadowolony, bo w roli wróżki obsadzono urodzoną w Londynie Brytyjkę.

Tylko ten Gepetto. Tu jest dopiero dramat (sorry @kochamschabowe ;) ). Jego będzie grał ten wstrętny Amerykaniec Tom Hanks. Amerykaniec grający Włocha, to jest dopiero zniewaga. (°°
@ZygmnuntIgthorn:
Przecież to oczywiste, że dyskutujemy tutaj o etniczności, nie chwilowym obywatelstwie.

Chciałbym poczytać jak murzyni bronią tak czarnych postaci granych przez białych. Oh wait, oni tego nienawidzą i nazywają to whitewashing, jedynie lewoskrętne białasy potrafią być takimi cuckoldami i robić takie fikołki.
@Weretek: i mowa tu o czarnych krzyczących że biali kradną im kulturę. O czarnych których już jako handlarzy niewolników w filmach nie spotkasz mimo że nie było to rzadkie zjawisko.
Widzę że z logiką się nie lubisz. Pewnie narzucanie standardów lgbtqwerty (czego jest 2%) całej reszcie też popierasz. I nie widzisz że ktoś tu już dawno zrobił ci papkę z mózgu. Nie chcesz to nie czytaj komentarza.
@suweren_sudoku no i co to zmienia?

Jezus pochodzi z bliskiego wschodu, ale portretuje się go jako białego gościa z ciemnymi blond włosami i niebieskimi oczami. Kleopatrę grała pochodząca z UK Liz Taylor, Alec Guiness grał arabskiego księcia w Lawrence z Arabii, a w postać Noego wcielił się Russell Crowe. Wszystkie filmy na podstawie japońskich mang i anime są najczęściej grane przez białych aktorów.

Jednak z jakiegoś powodu nie widzę protestów by zachować
@lord_xenu: Uwaga, bo powiem ci coś bardzo nietypowego. Są filmy które mi się podobają i takie które mi się nie podobają. I kolor skóry aktora nie ma absolutnie żadnego znaczenia jeżeli gra on dobrze napisaną postać, której istnienie ma sens w fabule. Bo o to chodzi w kinie. I ja nie będę znęcał się nad nieistotnym z mojego punktu widzenia kolorem skóry wróżki, bo ja nie widziałem tego filmu. Więc nie
Nasze zachowanie to norma.


@suweren_sudoku: Jeśli plucie się o kolor skóry wróżki z bajki, pisanie o cuckach, murzynieniu europejskości itp ma być normą, to ja jednak wolę być nienormalny.

Kolor skóry aktorki nie ma dla tej historii najmniejszego znaczenia. Są sytuacje gdzie ma znaczenie, a i tak wciska się w imię nie wiadomo czego czarnych aktorów, ale ta produkcja nie jest jedną z nich.

Swoją drogą to zabawne, że taki obrońca
@Hrjk:

Jednak z jakiegoś powodu nie widzę protestów by zachować odpowiedni odcień skóry tych postaci i bojkotować te filmy. Ciekawe czemu?

Bo Arabów jest jedynie 3.5 miliona i Egipcjanów jedynie 300 tys. w całej Ameryce? Bo nie ma wystarczająco dużo aktorów dokładnej rasy? Bo ucharakteryzowany biały jest gość podobny do Araba?

Mało ich jest, to kto ma wyrazić sprzeciw? Myślisz, że im się to podoba jak jakiś białas gra araba? Co
Nie wiem, co to ma do rzeczy i nie wiem nawet, co zostało zmienione. Może by mi się podobało, może nie. Nie czytałem książki. Oglądałem jedynie bajkę jako dziecko.


@suweren_sudoku: O kurcze. Wielki obrońca europejskiej kultury nawet nie wie czego broni, bo oglądał jedynie amerykańską gównoprzeróbkę. Cóż za zaskoczenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZygmnuntIgthorn

O kurcze. Wielki obrońca europejskiej kultury nawet nie wie czego broni, bo oglądał jedynie amerykańską gównoprzeróbkę. Cóż za zaskoczenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Wiem, czego bronie. Przed wrzucaniem murzynów do dzieł europejskich z istotami na bazie europejskiego folkloru. Oglądałem bajkę jak i byłem w teatrze na Pinokiu jako dziecko. Ale problemem dla mistrza w robieniu fikołków jest to, że nie czytałem książki jako dziecko.
@Hrjk
Rasism to
@suweren_sudoku: czekaj, wg ciebie raz ustanowiony folklor ma już nie tylko nie być zmieniany ale też nigdy nie może być wykorzystywany w innej formie? xDDDD Ciekawe, że takim jak ty dupa pęka zawsze jak widzą czarnego, a nie jak np. widza Thora jako jakiegoś avengera. Rozumiem, że filmy MCU już są turbozgodne z mitologią europejską?
@szybki_zuk:

czekaj, wg ciebie raz ustanowiony folklor ma już nie tylko nie być zmieniany ale też nigdy nie może być

Przeszkadza mi, gdy zmianą jest rasa postaci bez powodu.

Ciekawe, że takim jak ty dupa pęka zawsze jak widzą czarnego, a nie jak np. ...

No tak, przeszkadza mi jak ktoś murzyni europejskie dzieła. Jak ktoś wrzuci białasa do innych dzieł to na barkach tych innych spoczywa obrażanie się i wywoływanie
Przeszkadza mi, gdy zmianą jest rasa postaci bez powodu.


@suweren_sudoku: No i właśnie tym udowadniasz, że problemem nie jest żaden folklor tylko twój rasizm, czyli coś z definicji nieracjonalnego.

No tak, przeszkadza mi jak ktoś murzyni europejskie dzieła.


@suweren_sudoku: Czyli czysty rasizm. Nie masz problemu ze zmianami ogólnie, tylko z tymi konkretnymi. Nie ma to żadnego sensu.

ak ktoś wrzuci białasa do innych dzieł to na barkach tych innych spoczywa
@szybki_zuk:

No i właśnie tym udowadniasz, że problemem nie jest żaden folklor tylko twój rasizm, czyli coś z definicji nieracjonalnego.


Debilizm. Nie używam zazwyczaj słowa rasizm, ale nie chce ci bardziej mieszać, bo mało inteligentny jesteś. Rasizm jest kompletnym przeciwieństwem zachowania nieracjonalnego.

Ludzie od dawna mieli preferencje do własnej grupy, tak zachowywali swoją tożsamość i przetrwali. Rasizm jest jak najbardziej naturalny i pożądany.

Gdy istnieje 5 grup, które żyją między sobą