Wpis z mikrobloga

Przecież wszyscy wiedzą, że prawdziwe wróżki to białe heteroseksualne blond dziewczynki.


@Weretek: no w kulturze europejskich baśni skąd się wywodzą disneyowskie wróżki, były one portretowane jak cała populacja europejska czyli jako biała kobieta
Debilizm. Nie używam zazwyczaj słowa rasizm, ale nie chce ci bardziej mieszać, bo mało inteligentny jesteś. Rasizm jest kompletnym przeciwieństwem zachowania nieracjonalnego.


@suweren_sudoku: Jest dokładnie zachowaniem nieracjonalnym

Ludzie od dawna mieli preferencje do własnej grupy, tak zachowywali swoją tożsamość i przetrwali. Rasizm jest jak najbardziej naturalny i pożądany.


@suweren_sudoku: Fajna teoryjka z dupy. Ani nie jest prawdziwa, ani nie ma zastosowania do obecnych czasów, gdzie niechęć do czarnych nie czyni
ja tam nie mam problemu, że jest czarna, ale z bajki za dzieciaka pamiętam, że wróżka była ładna. dlaczego więc nie mogli do roli zatrudnić atrakcyjnej czarnoskórej aktorki? xD


@yahoomlody: bo chodzi o walkę ze stereotypami - dobra, znaczy ładna. A złe charaktery są stare, brzydkie, albo z defektami np bliznami. Piękno może pochodzić z wewnątrz, przegrywy z wykopu cały czas piszą, że kobiety patrzą tylko na wygląd - stąd właśnie
Pytasz o Pinokia? No jakby wróżce jakieś niebieskie czy fioletowe włosy zrobili to głupio by to wyglądało. Skąd takie durne pytanie?


@suweren_sudoku: Zaprawdę durne to pytanie. W końcu żaden z Ciebie dureń, tylko prawdziwy obrońca europejskiej kultury. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I wówczas ukazała się w oknie piękna Dzieweczka o błękitnych włosach, a twarzyczce tak

białej, jakby to była figurka woskowa; oczy miała zamknięte, a ręce skrzyżowane
@ZygmnuntIgthorn: Tak jak już wyjaśniałem. Mam problem z tym, gdy europejskie postacie w europejskiej twórczości są zamieniane na murzynów z jakiegoś powodu. Nie mam większego problemu, jeżeli nie trzymają się oryginalnego dzieła 1 do 1. Ale idź strugać kolejne debilne argumenty jakoby jakieś błędy logiczne popełniłem.
Mam problem z tym, gdy europejskie postacie w europejskiej twórczości są zamieniane na murzynów z jakiegoś powodu.


@suweren_sudoku: Wiem, wiem. Zadając pytanie o te włosy chciałem tylko się upewnić, że zdaniem "normalnych" można zmieniać wszystko, tylko nie kolor skóry fikcyjnej postaci. Luzik.