Wpis z mikrobloga

Bajka – krótki utwór literacki zawierający morał, często jest wierszowany, czasem żartobliwy. Morał może znajdować się na początku lub na końcu utworu albo wynikać z jego treści. Istotną cechą bajki jest alegoryczność.


@kochamschabowe: No i po co mi to wklejasz? Ja znam kilka znaczeń słowa bajka, więc niczego nowego się od Ciebie nie dowiedziałem. To Ty nie znałeś znaczenia, w jakim zostało użyte w tym wątku, więc chciałem Ci pomóc, ale
@Weretek: @Ustrojstwo: ja tam nie mam problemu, że jest czarna, ale z bajki za dzieciaka pamiętam, że wróżka była ładna. dlaczego więc nie mogli do roli zatrudnić atrakcyjnej czarnoskórej aktorki? xD

taka łysa by się nadawała na złą wiedźmę, chyba że faktycznie twórcy szykują jakiś plot twist, że wróżka jest zła czy coś xD
yahoomlody - @Weretek: @Ustrojstwo: ja tam nie mam problemu, że jest czarna, ale z ba...

źródło: comment_16540781340QiLCyB59cSsiBo0LQB4wU.jpg

Pobierz
Personalne przytyki, gratuluje!


@kochamschabowe: Coś mocno wrażliwy jesteś na złośliwości biorąc pod uwagę fakt, że dopiero co kręciłeś bekę z użytkownika nazywającego Pinokia bajką, bo jedyne znaczenie bajki jakie znasz, to to encyklopedyczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yahoomlody: Kwestia wizji artystycznej reżysera i scenarzystów. Może reżyser nie chciał, żeby wróżka wyglądała jak najzwyklejszy człowiek z poświatą, tylko jako istota o innych cechach. No i to tylko trailer, z oceną trzeba się wstrzymać do premiery.
Personalne przytyki, gratuluje!


@kochamschabowe: Coś mocno wrażliwy jesteś na złośliwości biorąc pod uwagę fakt, że dopiero co kręciłeś bekę z użytkownika nazywającego Pinokia bajką, bo jedyne znaczenie bajki jakie znasz, to to encyklopedyczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ZygmnuntIgthorn: Jest subtelna różnica pomiędzy wyrażeniem opinii zwieńczonej „xD” dotyczącej jedynie wypowiedzi a nie poziomu intelektualnemu czy edukacji danej osoby od tego co napisałeś. Wszystko trzeba tłumaczyć na wykopie,
@Hrjk: @Weretek:
Wróżka bazuje na europejskim folklorze, gdzie z założenia jest kobietą. I z racji tego, że to EUROPEJSKI folklor, powinna być europejką.

Wiem, że wy ojkofoby nie macie nic przeciwko gdy murzyni są wrzucani na siłę, by grać europejskie postacie bajeczne czy nawet historyczne, ale większości taka kolej rzeczy się nie podoba.

Jeżeli czarni naprawdę są współtwórcami, to czemu nie stworzą czegoś swojego, a jedynie murzynią europejską twórczość?
@suweren_sudoku: Ale ty nadal mówisz, że historycznie wywodzi się z europejskiego folkloru. Zauważ, że ten film pochodzi z hollywood i jest przeznaczony dla amerykańskiego widza. Sztuka to nie nauka ścisła i nie ma w niej prawd wyrytych w kamieniu. Jeżeli ci się dane dzieło nie podoba, to za nie nie płać. Tak długo jak ludzie płacą za taką sztukę, tak długo będą ją dostawać.
@Weretek:

Ale ty nadal mówisz, że historycznie wywodzi się z europejskiego folkloru. Zauważ, że ten film pochodzi z hollywood i jest przeznaczony dla amerykańskiego widza.


Nieistotne jest to dla mnie. Skądkolwiek by nie pochodził, powinien wg. mnie respektować źródło i historię. Tak samo jak fani książki mogą pluć na niepoprawną ekranizację, tak samo ja pluję na taką amerykanizacje niektórych dzieł.

Tak długo jak ludzie płacą za taką sztukę, tak długo będą
Jest subtelna różnica pomiędzy wyrażeniem opinii zwieńczonej „xD”


@kochamschabowe: Wiedz, że istnieje niesubtelna różnica między używaniem XD w celu wyrażenia radości, a kończeniem śmiechem wypowiedzi, w której wytyka się komuś rzekomy błąd.

dotyczącej jedynie wypowiedzi a nie poziomu intelektualnemu czy edukacji danej osoby od tego co napisałeś


@kochamschabowe: Najpierw czepiasz się kogoś bez powodu, wklejam Ci linka do słownika, a Ty zamiast wyciągnąć jakieś wnioski wklejasz mi definicję encyklopedyczną bajki.
Jest subtelna różnica pomiędzy wyrażeniem opinii zwieńczonej „xD”


@kochamschabowe: Wiedz, że istnieje niesubtelna różnica między używaniem XD w celu wyrażenia radości, a kończeniem śmiechem wypowiedzi, w której wytyka się komuś rzekomy błąd.

dotyczącej jedynie wypowiedzi a nie poziomu intelektualnemu czy edukacji danej osoby od tego co napisałeś

@kochamschabowe: Najpierw czepiasz się kogoś bez powodu, wklejam Ci linka do słownika, a Ty zamiast wyciągnąć jakieś wnioski wklejasz mi definicję encyklopedyczną bajki.