Wpis z mikrobloga

@fan_comy: Na koniec miesiąca spotkanie podsumowujące wyniki i wykres słupkowy pokazujący, kto ile czasu spędził w toalecie i jakie to miało przełożenie na zysk firmy. Propozycja wprowadzenia japońskich desek toaletowych z dyszą myjącą, co pozwoli skrócić czas przebywania w toalecie o 7,51% i wprowadzi oszczędności na papierze toaletowym rzędu 78,3%. Celem zmniejszenia śladu węglowego, wycofanie dmuchaw suszących i wprowadzenie suszenia dłoni poprzez włożenie ich do kieszeni. Wymóg przychodzenia do pracy w
@x-odus to zleceniówka, typowy outsourcing głównie pod studentów, bo stawka taka, że gdyby nie zerowy PIT i status studenta to by mieli może 14 ziko na rękę za godzinę xd pracowałem tam ponad 2 lata temu i już wtedy zmienili te 5 min przerwy z godziny na 3 minuty, więc na 8h zmiany miało się 24 minuty. Ale widzę, że na tym nie poprzestali i lecą dalej z CIĘCIEM KOSZTUF ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
to zleceniówka, typowy outsourcing głównie pod studentów, bo stawka taka, że gdyby nie zerowy PIT i status studenta to by mieli może 14 ziko na rękę za godzinę xd pracowałem tam ponad 2 lata temu i już wtedy zmienili te 5 min przerwy z godziny na 3 minuty, więc na 8h zmiany miało się 24 minuty. Ale widzę, że na tym nie poprzestali i lecą dalej z CIĘCIEM KOSZTUF ¯\(ツ)/¯

@fan_comy:
@Walus002 Praca przy komputerze, 24 minuty przerwy na 8h pracy. Czyli jak pracujesz 9-17 i np. idziesz na lanczyk o 13 to bierzesz te 24 minuty, a potem np. o 16 trzeba prosić TMa o zgodę na opuszczenie stanowiska pracy w ramach Bio Break ¯_(ツ)_/¯ Przerwa 24 minuty nie jest ciągła, można podzielić ją na 4 przerwy po 6 minut jak ktoś chce spalić peta czy przygotować sobie kawę xd
@fan_comy: nie tylko w korpo są takie durne pomysły

W jednej mojej pracy wprowadzili time tracking, który mierzył aktywność na komputerze. Przerwa ponad 15 minut była odnotowywana w systemie. Wprowadzono go pod pretekstem łatwiejszego rozliczania się z projektów z klientami, ale od początku czułem, że to jakieś gówno. W końcu kazali nam się przełączać na kategorie ŚNIADANIE i miałeś równo 15 minut na wpierdzelenie swojej kanapki inaczej każda nadminuta była odnotowywana
@SkorpionX: Ogólnie poziom upodlenia jest niesamowity właśnie szukam pracy (ja studia, kursy jakieś doświadczenie, miasto wojewódzkie) idę do dużego korpo na dość odpowiedzialne stanowisko, wszystko fajnie . A ci jak słyszą że po okresie szkolenia chce ~4k to oczy jak 5 złotówkiXD. Bo u nas wszyscy to 3300 zarabiają i w ogóle to młodzież roszczeniowa i jak by mi tyle dali to zaraz by wszyscy chcieli XD. Rozumiecie ?Xd ludzie wpakowali