Wpis z mikrobloga

Miałem kiedyś rozmowę o prace w firmie która miała oddział w moim mieście. Rozmowa zdalnie bo jeszcze za czasów koronawirusa. Wszystko powoli idzie ok, czesc techniczna za nami i zaczyna się etap gdzie ja zadaje pytania.

Pytam jak będzie wygladac praca zdalna po pandemii bo wiem ze obecnie maja #homeoffice i szczerze mi to bardzo pasuje bo miałbym przynajmniej 25min dojazdu tracic codziennie w jedna stronę.

Pani DYREKTOR of HR odpowiada ze ona NIE WYOBRAŻA SOBIE żeby miało tak zostać ze programiści i testerzy mieliby cały czas pracować zdalnie jak teraz, bo ona WIDZI ze ludzie są mniej efektywni i wolniej pracują.

Aha…

Już więcej pytań nie miałem. Tez tak macie ze jak widzicie ze kierownictwo traktuje swoich pracowników jako potencjalnych leni i nierobów których trzeba pilnować to już wiecie ze tam nie chcecie pracować?

#pracait #programista15k #testowanieoprogramowania
  • 144
@sexlord: potwierdzam że efektywna. Dowożę więcej nawet niż z biura bo nie muszę odpowiadać na pytania reszty debili z zespołu którzy non stop podchodzą do biurka. Plus taki że obejrzałem wszystkie części Bonda i dwa seriale. Minus, wyszło że pracuje z małpami które trzeba prowadzić za rękę wiec no ( ͡° ͜ʖ ͡°). Anetka SM zaskoczona że mniejszy capacity sprintu dojeżdża prawie u wszystkich ( ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@bb89: Jestem osobiście zwolennikiem pracy zdalnej gdzie tylko się da, chociaż wiem że nie wszędzie się da - sam obecnie pracuje pół na pół czyli 2 albo 3 dni z domu dzieląc się z kolegą na tym samym stanowisku ale to ze względu na specyfikę pracy (studenci przychodzący z dokumentami, wizami, paszportami do sprawdzenia albo po list poświadczający studiowanie). Miałem okres w HR że pracowałem w 100% zdalnie i powiem że
@deziom: Tytuł tytułem ale osoba decydująca w firmie, był tez lider i osoba techniczna

@CptPsyh: @zebatykocur: @kzk87:
Już zostałem nazwany leniem i nierobem bo nie pasuje mi dojeżdżanie do biura. W poprzedniej i obecnej firmie pracuje full remote, mam w miesiącu może 2 zdzwonki z przełożonym żeby obgadać feedback itp. Pracuje 8h przez ten czas wykonuje swoją robotę plus jestem proaktywny jak coś wyskoczy. I to wszytko bez
w jakiej firmie dyrektor of HR xD decyduje o tym jak pracują poszczególne zespoły


@deziom: szczególne warunki pracy podczas pandemii i możliwość pracy HO jest w 100% w gestii HR Manager, oczywiście za zgodą prezesa, ale to HR jest podmiotem tworzącym generalne zasady, do których stosują się wszyscy pracownicy
Musisz być ślepy jeżeli uważasz że praca zdalna jest tak samo efektywna co stacjonarna praca zespołu.


@zebatykocur: zalezy od roboty - u mnie jest mocno zadaniowo, więc co za różnica czy idę z chłopakami z biura na śniadanie na 1,5h, czy sobie gram te 1,5h na ps4 (przy czym podczas gry zerkam na komputer co chwilę, a przy wyjściu na śniadanie/obiad z biura nie mam żadnej kontroli nad tym co się
@Wykopaliskasz: kto może ocenić spadek wydajności programistów i testerów? Osoba z Kadr/Płac/HR? Te osoby w 99% nie mają zielonego pojęcia o tym, co czym się zajmujemy. PM, Delivery Leader, Team Leader na rozmowie technicznej - gdyby tam to padło, to ok. Można założyć, że oni widzą, że dowożenie spadło. Taki tekst od osoby z HR, świadczy tylko o jakiejś manii kontroli i całkowitym braku zaufania.

W firmie, w której pracuje nie
gówno Cię to interesuje, kto na co poświęca swój czas dopóki wymagana praca jest zrobiona


@kravi93: To jest koronny argument z d*py! "Wymagana praca jest zrobiona" xd Przykładowo gość gra w gierki, robi 30% tego co by mógł a ma płacone za 100%. Ściemnia pracodawcę że pracuje jak tylko może a taki @kravi93 uważa jest to jest OK.

Życzę ci @kravi93 żebyś miał samych takich pracowników. Lubisz być uchany w d*pę!
@bb89: Z ta wydajnością nie jest tak jednoznacznie. Są ambitne osoby, które na pracy zdalnej będą nawet bardziej wydajne. Są osoby, które wykorzystają każdą okazję, żeby się #!$%@?ć. W zależności od składu zespołu praca zdalna może mieć różny wpływ na wydajność. Imo najlepiej zachęcać osoby mieszkające w mieście, w którym mieści się biuro, do przychodzenia do biura od czasu do czasu, kilka razy w miesiacu. Pozwoli utrzymać integracje między pracownikami oraz
Przed covidem też było dużo firm pracujących w rozproszonych zespołach, których się nie da zebrać w jednym miejscu.


@darqp: Ja nie twierdzę że się nie da! Jak tworzysz firmę pod pracę zdalną, bierzesz samych seniorów dodatkowo słabo dostępnych lokalnie to zespół rozproszony to strzał w 10!

Ja piszę głównie o firmach które przez lata miały pracę z biura. Takich co przyjmują początkujących programistów. Młodych programistów o niskich umiejętnościach i wybujałym ego.
Musisz być ślepy jeżeli uważasz że praca zdalna jest tak samo efektywna co stacjonarna praca zespołu


@zebatykocur: dużo zależy od branży. Ja na przykład pracuję w e-commerce, w firmie ze szwedzkim kapitałem. Mamy oddziały w kilku krajach europejskich, więc i zespół jest rozsiany po całej europie. Dla mojego szefa (Szweda) nie jest ważne czy pracuję z biura, łóżka czy plaży - jeśli dobrze wykonuję swoją robotę i wszyscy są zadowoleni mam