Wpis z mikrobloga

@aegispolis myślę, że większość nie miałaby nic przeciwko, żeby dołożyć się więcej do budżetu, gdyby miała choćby cień nadziei, że te pieniądze zostaną zainwestowane w edukację, służbę zdrowia, energetykę, infrastrukturę itp.. Ale jak jest, wszyscy dobrze wiemy. Ta kasa zostanie wydana na kupowanie głosów poprzez 500 plusy, 13 i 14 emerytury i inne programy, które przepalają i przejadają ciężko wypracowywany przez ostatnie 25 lat kapitał. Nie wspominając już o masie nepotyzmu i
@BarszczZUkraincow: Wydaje mi się że dane które przytaczasz, skoro oparte na PIT i ZUS, nie uwzględniają przedsiębiorców (również JDG), a jedynie pracowników na UoP.

A jednak większość ludzi powiedzmy z 10 centyla najwyższej zamożności są przedsiębiorcami i a często są pominięci w takich danych.
Choćby dlatego że spora część ich faktycznej zamożności prywatnej, tak naprawdę jest księgowo "kosztem firmy", to trudno w sposób dokładny określić ich zamożność.
Wolisz żeby nie płacili w Polsce nic, bo wyjadą za granicę? xD


@Khaine: no ta, z pewnością, bo ludzi w Polsce trzyma wyłącznie podatek liniowy na B2B ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą wycie, piski i bóle dupska by były nawet jakby wszyscy grzecznie płacili w pełni w prograch. Wtedy by było wycie że jakim prawem IT tyle ktoś zarabia klikając tylko w kąputer i że jest to
Czemu lekarze nie mają takich warunków finansowych, jak ludzie z IT?


@aegispolis: Przeciętny programista zarabia znacznie mniej od przeciętnego lekarza, dla którego standardową stawką jest 100+ zł/h i rośnie. Wrzucanie jakichś pojedynczych ofert z topowych firm lub dla specjalistów z trudnych i rozchwytywanych obecnie branż jak machine learning, to tak, jak gdybym o zarobkach przeciętnego lekarza mówił przez pryzmat zarobków neurochirurgów (czy która tam dziedzina medycyny jest najbardziej dochodowa).

To serio
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek: no to może wśród nisko zarabiających. Dajesz dowód anegdotyczny a ja dam swój, że wśród specjalistów IT znajomych mi nikt nie rozważa już wyjazdu, od kiedy zaczął zarabiać przyzwoicie.

@Lrrrr: podwyższony koszt uzyskania przychodu głównie

@Khaine: no to dbajmy o to żeby państwo było lepsze, a nie dawajmy ochłapy i dziwmh się ze jest gówno. Co ty za januszerke korwinistyczna mi tu zapodajesz xd
no to dbajmy o to żeby państwo było lepsze, a nie dawajmy ochłapy i dziwmh się ze jest gówno. Co ty za januszerke korwinistyczna mi tu zapodajesz xd


@aegispolis: Najpierw niech politycy zaczną od siebie, no chyba że bardzo lubisz jak twoje pieniądze są rozkradane bo sama ślepa wiara że NA PEWNO BĘDZIE LEPIEJ sprawie że czujesz ciepełko na serduszku xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Khaine: no ale o czym ty mowisz. Pensje polityków to jest pikuś. Sam też zarabiam na tyle że się spokojnie łapie w drugi próg i jakoś nie czuje abym miał nagle strasznie zbiedniec, bo zamiast płacić za prywatnego lekarza miałbym publicznego kosztem wyższych podatkow. No nie da się naraz mieć sprawnego państwa i nic na nie nie płacić, jak bardzo byś nie tupał noga xd

Btw istnieją kraje bez tych bajerów,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kasza332: No ale musisz przyznać, że to jest trochę niepoważny system, gdzie cała masa ludzi utrzymuje fikcyjne działalności, w rzeczywistości wykonując stosunek pracy. I część może sobie płacić proporcjonalnie niższe podatki, bo tak, a inni nie.

@aegispolis: Jakby UoP to nie był rozbój w biały dzi na to nikt by się nie bawił w B2B. Zobacz sobie ile pracodawca musi wyłożyć na UoP żeby wykopek dostał 15000 netto na koniec.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@aegispolis: jakie pensje polityków? XD Przecież tu nie chodzi o pensje polityków tylko #!$%@? miliardów na słomiane inwestycje jak Ostrołęka oraz na paszę dla wyborców partii rządzącej. A pieniądze to dopiero początek bo cały kraj jest #!$%@? w drobny mak xD Od 7 lat żyjemy w staczającym się cywilizacyjnie osranym chlewie xD

Widocznie żyjesz w jakiejś ignoranckiej nibylandii, nawet nie wiesz i nie rozumiesz co się wokół ciebie dzieje, za to