Wpis z mikrobloga

no ta, z pewnością, bo ludzi w Polsce trzyma wyłącznie podatek liniowy na B2B ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aegispolis: Teraz już nawet nie liniowy tylko ryczałt.

No nie wiem, ja jestem w tym IT i wybrałem normalnie UoP. A nawet na UoP IT ma w ciul ulg, których nie mają inne, mniej faworyzowane zawody. Z resztą gdy zarabiasz odpowiednio więcej, to i proporcjonalnie więcej możesz się dokładać,
To podatki dla reszty ludzi są absurdalnie gargantuiczne za to co ten pseudopaństwowy chlew zapewnia, dla IT są po prostu co najwyżej uczciwe.


@Khaine: Są niskie w stosunku do PKB, nawet porównując do innych państw naszego regionu i o podobnej zamożności.

I wiesz, takie gadanie, że mamy gówniany poziom usług publicznych, bo są niedofinansowane, ale nie chcesz się dokładać, bo mamy gówniany poziom usług publicznych, to... xd

To serio nie jest
no ta, z pewnością, bo ludzi w Polsce trzyma wyłącznie podatek liniowy na B2B ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aegispolis: Miras, tylko wśród moich bliskich znajomych dwie pary #!$%@?ły z kraju jak tylko PiS zapowiedział Nowy Wał. Ludzie z IT mogą się wynieść w ciągu tygodnia i zabrać swoje miejsca pracy ze sobą. Polska ani nie jest bogata, ani przyjazna obywatelowi, ani stabilna w dłuższej perspektywie, ani nawet
Z resztą trochę zmieniasz temat, bo dyskusja o tym, jak wysokie podatki powinny być, to jest inna dyskusja. Tutaj rozmawiamy o tym, że mamy zupełnie z dupy faworyzowanie pewnych zawodów, a jest to dodatkowo szkodliwe, bo są to zawody i tak ponadprzeciętnie wynagradzane.


@aegispolis: Są faworyzowane bo rząd wie że zapewnia państwo przerażająco #!$%@? jakości tym ludziom. I jak będą mieli do wyboru płacić wysokie podatki w państwie które jest śmierdzącym,