Wpis z mikrobloga

Kolejna zagadka drogowa.

Jedziesz żółtym. I jest dosyć wąska ulica na której poparkowane jest kilkanaście (conajmniej 10) aut po twojej stronie. Omijasz je i jedziesz dalej. Wyjeżdżasz zza zakrętu a tam z drugiej strony jedzie samochód którego nie było widać.

Po drodze nie ma żadnych luk aby się wcisnąć i wyminąć

KTO COFA?

#motoryzacja #polskiedrogi #prawojazdy #glupiewykopowezabawy
Pobierz SzubiDubiDu - Kolejna zagadka drogowa.

Jedziesz żółtym. I jest dosyć wąska ulica n...
źródło: comment_1652769657VivUMDx5lgkHaINHoDk3WQ.jpg
  • 100
@LSkiper: w Hiszpanii to nie wiem, ale Neapol to bajka dla kierowcy :))))) jak Pakistan czy inne Indie z filmikow na yt. I ja to szanuje, wiekszy i szybszy ma pierwszenstwo :))) trzeba nadrabiac sprytem, mowie tak z perspektywy pieszego marynarzyka, ktory wychodzi na miasto po wachcie. Zero korkow, kazdy cisnie, poezja
@extraordinary_seaman: No we Włoszech ludzie jeżdżą jak #!$%@? (W CH w tych kantonach gdzie mówi się po włosku jest trochę lepiej ale nadal #!$%@?) Za to w Hiszpanii są lipne drogi ale przynajmniej ludzie jeżdżą w miarę przyzwoicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@extraordinary_seaman: We Włoszech zauważyłam, ze oni nawet nie hamują przed rondem, tylko dzida i w wolne miejsce się wbija xD Co wyglada strasznie ale nie ma korków przed rondem wiec spełnia zadanie. Zaobserwowane na Sycylii. Podobnie wyglądało to na Malcie, ale o ile na Sycylii byłam pieszym i tylko z uśmiechem sobie te harce obserwowałam, to na Malcie byłam kierowca i to już nie było takie smieszkowate, jeszcze zla strona drogi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrMate: serio tutaj czerwony winny? Przecież to jest sytuacja że żółty pojazd ma przeszkodę na swoim pasie, i musi je ominąć pasem dla ruchu w przeciwną stronę, a więc musi upewnić się że będzie mógł przejechać. Czerwony cały czas jedzie swoim pasem, nie ma przeszkód do ominięcia(do czasu pojawienia się żółtego pojazdu)
ARTYKUŁ12

Wymijanie

1. Przy wymijaniu kierujący powinien zachować wystarczający odstęp z boku i w razie potrzeby zbliżyć się do krawędzi jezdni odpowiadającej kierunkowi ruchu. Jeżeli w trakcie tego manewru jego jazda byłaby utrudniona z powodu przeszkody lub na skutek obecności innych użytkowników drogi, powinien zmniejszyć szybkość, a w razie potrzeby - zatrzymać się w celu przepuszczenia użytkownika lub użytkowników drogi zbliżających się z przeciwnego kierunku.


@matibu06: zobacz odniesienie do przepisów podane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SzubiDubiDu:
1) to samo może tyczyć się czerwonego, więc może wjechać na swój pas. I wtedy mamy sytuację że są dwa samochody na jednym pasie w przeciwnych kierunkach. Czerwony, który chce jechać dalej, i żółty, który wjechał na lewy pas celem ominięcia przeszkody. Gdzie tutaj jest wina czerwonego?