Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rskk: @kimikini: @jerry_owies: @kimikini: @whatsup666: @zadrawoku: @MokebeSenegal23cm: @wcaleniepchamsiewmultikonto: nie musicie raportować godzin? Jeśli tylko część czasu jest produktywna to na co wpisujecie pozostałe godziny?

W IT standardem jest raportowanie godzin na taski, które robisz.

Wiem, że można czasem wpisać, że robisz coś godzinę, a wpisujesz 3 godziny. Ale to w końcu wyjdzie. Nieraz są takie proste zadania, że wiadomo, że to więcej niż godzinę
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wszystkieNazwyZajete: Na zdalnej przeważnie 8h na 9h pracy. Cały czas ktos coś chce albo jest jakiś pożar do ugaszenia :) Raz na jakiś czas zdarzy się spokojniejszy dzień to wtedy tak z 5h.

Kwestia zadań i niestety trochę supportowej roli. Jeśli miałbym cały dzień dla siebie na indywidualną pracę przy jednym zdaniu to pewnie byłoby mniej, ale jak cały czas ktoś do ciebie pisze lub jest pożar i setka osób czeka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kimikini: skąd wiesz w jakiej firmie jak się rozlicza z godzin? Dopiero po zatrudnieniu się dowiadujesz. No chyba że na rozmowie pytasz?

I nieraz to zależy od projektu w którym jesteś, a w ciągu pracy cię przerzucają.
@mk321: ja nie pracuję w IT. Nie rozliczam się z tego co robię w każdej godzinie, robota ma być zrobiona i tyle. Jak nie ma roboty to aktualizuje tabelki w excelu i dane w systemie.
Dodatkowo jestem jedyną osobą w firmie, która zajmuje się tymi obowiązkami dlatego ja sam mówię co ile mi zajmie, chyba że jest pożar ( a zdarza się to dość często) albo jakiś problem na którymś kontrakcie,