Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 209
XD jakaś baba z lewicy stęka teraz w telewizji, że Glapa oszukał Polaków i mówił, że można kupować na kredyt nawet mimo ryzyka i będzie wszystko super
XDD
Kwiknięte. Przychodzi Gosia z Pawłem do banku wziąć kredyt, a tam Glapa siedzi i mówi "kuuurła inflacja nie wzrośnie, stóp nigdy nie podniesiemy, nigdy!" XD
#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #banki
  • 74
via Wykop Mobilny (Android)
  • 986
@Shatter: widzisz, w cywilizowanych krajach słowa szefów najważniejszych instytucji bierze się na poważnie. Czyli skoro glapa publicznie zarzekał się ze do końca kadencji nie podniesie stóp to żeby skały skały powinien trzymać stopy na 0. A na początku drugiej nawet podnieść do 10% na jednym posiedzeniu RPP. To się nazywa zaufanie do państwa.
Czyli skoro glapa publicznie zarzekał się ze do końca kadencji nie podniesie stóp to żeby skały skały powinien trzymać stopy na 0.


@LittleOpa:
Niekoniecznie w wykładzie z 2012 r. Marek Belka mówił, że banki centralne stosują taką politykę zarzekania się, że przez x czasu nie będą podnosić stóp procentowych żeby rozruszać gospodarkę. Nie pamiętam dokładnie czasu, ale to ten wykład poniżej.
https://youtu.be/k0jOs8Yvooo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LittleOpa: podejrzewam, że sporo polityków też deklarowało że nie będzie dostaraczac broni do innego kraju, a jednak dostarcza. Wojna i pandemia trochę wpłynęły na sytuację gospodarczą jednak XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mandarex: już nie wspominając o tym,ze nie, Glapa nic nikomu nie deklarował przy podpisywaniu "umów kredytowych o wysokim ryzyku", jak mówiła pani w telewizji.
Kiedy Glapiński to deklarował? Bo pani z lewicy mówi o 2,5 milionów Polaków, których to dotyczy.
W sumie daj link do tej deklaracji.
I tak, we wpisie wyśmiewam głupie słowa pani z lewicy, która uważa, że słowa gościa na konferencji, które odnosiły się do sytuacji w warunkach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mandarex: a) komentarz usunięty, bo nie znasz zasad kultury
b) oczekuję, że stopy procentowe nie zmienią się do końca mojej kadencji <- OCZEKUJĘ
c) chciałbym przypomnieć, że 2019 był przed pandemią i przed wojną. Zmieniło się otoczenie, zmieniła się inflacja, więc zmieniły się stopy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@Shatter: konferencja na miesiąc przed rozpoczęciem cyklu podwyżek też była w tonie, że jest w pytę. Jak w pl planować rozwój biznesu jak jeden z najważniejszych ludzi w kraju, odpowiedzialny za stabilność ekonomiczną pieprzy głupoty i zmienia zdanie co miesiąc? Sorry. Ale powinien komunikacja z rynkiem powinna być zupełnie inna. A i nie pieprz mi o drugim koronnym argumencie - akcji informacyjnej KNF uruchomionej gdy ten skumał się ze inflacja wybiła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LittleOpa: ale o tym, że u nas się mówi, że jest w pytę, choć nie jest, to nie trzeba przypominać. Problem kredytobiorców jest taki, że nie brali pod uwagę, że coś się może zmienić i taki typowy Mariusz czy Marzena nie wiedzą jak działa kredyt, nie wiedzą co to RPP, ani czym są stopy procentowe.
Tak jak frankowicze nie wiedzieli, że jak frank podrożeje to będą mieli problem.
Nawet gdyby Glapiński
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mandarex: dwa razy mnie obraziłeś kolego, więc usunąłem Ci dwa komentarze. Za pierwszym czytaniem nie zauważyłem, że mnie obraziłeś w pierwszym z nich XD chcesz dyskutować - wrzuć to raz jeszcze, ale nie zachowuj się jak wykopek