Wpis z mikrobloga

odnośnie biadolenia na komunikację miejską i miejsca parkingowe. Większość osiedli i zakładów pracy w Lublinie mieści się w tym okręgu o promieniu 4 km (z centrum na Placu Litewskim. Przecież większość transportu praca-dom/szkoła-dom można sobie ogarnąć na piechotę albo od biedy rowerem czy hulajnogą elektryczną).
Nie mówię o sytuacji typu większe zakupy, czy odwiezienie dziecka do przedszkola/szkoły (choć szkoły zwykle są lokalnie).
2-3 km do pracy czy do szkoły spacerem to góra 40 minut. Odpowiedzcie sobie na pytanie - czy powrót z pracy do domu autobusem trwa krócej? Wiosna jest piękna na spacery, a samochody już tak nie smrodzą, więc raka płuc i pylicy raczej od tego się nie dostanie.
Pozdrawiam.
#lublin
źródło: comment_1652096782h3ymWoo5l5zVzQJSM151OF.jpg
  • 14
@dominowiak: Ja do pracy (w Śródmieściu) jadę rano autobusem, a wracam właśnie pieszo.
Przejście 2,2 km (przez 2 wąwozy) zajmuje mi 24 minuty.
Jazda do pracy samochodem dla mnie nie ma sensu bo:
- pod pracą i tak nie mam gdzie zaparkować
"Miejsca są dla zarządu, dla Pana Panie Areczku jest przystanek/stojak rowerowy".
- zimą zanim samochód mi się rozgrzeje, to już muszę go gasić.
Podczas lockdownów/dyżurów jeździłem autem - wtedy
Przejście 2,2 km (przez 2 wąwozy) zajmuje mi 24 minuty.


@camddn: no i o tym mówię. Sam dość często jeżdżę i tak samochodem, ale nadziwić się nie mogę ludziom czekającym nie raz 15 minut na autobus, potem jadących 20 minut tym autobusem, kiedy tę samą trasę pieszo można ogarnąć w 30 minut XD
@dominowiak: to też kwestia myślenia i może innych obowiązków np. po pracy trzeba jeszcze gdzieś zajechać itd.
natomiast zgadzam się, bardzo pozytywnie wspominam okres kiedy szedłem do pracy i z pracy na piechotę (zanim człowiek wróci do domu to już rozchodzi #!$%@? xD), chętnie bym dalej praktykował ale praca zdalna.
Ale jeśli chodzi o zaprowadzanie i odbieranie dzieci do przedszkola, to jeśli tylko jest czas to spacer zawsze na propsie
@dominowiak: niby najkrótszy czas ale trzeba jeszcze z 10-15 minut poprawki brać. Dodatkowo nie ma prysznica w firmie więc upocony jak świnia dojadę do pracy. Autkiem 15minut praca-dom, i zgadzam się że #!$%@? się do centrum samochodem to jakby #!$%@?ć sobie mózg z głowy i wsadzić gówno. O ile nie masz darmowego dedykowanego parkowania.
źródło: comment_16521002899ZxMbSZLz2XjSwD0J1t8Xz.jpg