Wpis z mikrobloga

Mamy w #pracbaza niezłe dymy, produkcja niedługo rusza. No i wczoraj kolega który dużo robi wziął urlop na żądanie. No spoko, nie byłoby w tym nic dziwnego, pewnie coś się stało, pożar albo coś innego. Wieczorem patrzę na strave a ten... był na całodniowej wycieczce rowerem... No aż się zagotowałem, my zapierdzielamy jak mrówki a pan królewicz sobie na rowerze popyla. Napisałem do niego z pretensjami co on odpierdziela. Jego odpowiedź w obrazku. Nie no, nie jestem zjebem żeby go podpierdzielać do HR czy coś (ale przy następnej takiej sytuacji chyba tak zrobię), ale chciałem się po prostu wyżalić. #bekazpodludzi
t.....o - Mamy w #pracbaza niezłe dymy, produkcja niedługo rusza. No i wczoraj kolega...

źródło: comment_1651735850bXjmG4g2CpBy33jmIMv57q.jpg

Pobierz
  • 227
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aegispolis: Orange w tamtym czasie (a z 10 lat temu) to była hybryda januszexu z korporacją. Taki duży januszex można powiedzieć.

Cechy januszexowe:
-kolesiostwo i nepotyzm w zarządzie. Wszak wcześniej to była TPSA.
-umowa-zlecenie przedłużana z miesiąca na miesiąc (mimo że stanowisko ewidentnie pod umowę o pracę)
-na umowie minimalna, dużo premii typu bonusy za sprzedaż, premie za wyniki. Wypłacane 'pod stołem' w
  • Odpowiedz
@Tacho_: Ale co mnie obchodzi, że w przypadku mojej nieobecności w pracy ktoś ma więcej roboty xD

jeśli w przypadku nieobecności JEDNEJ osoby, inni muszą przejąć jego obowiązki, to niech mają pretensje do pracodawcy. Ja mam święte prawo do wzięcia wolnego kiedy mam na to ochotę i #!$%@? mnie obchodzą konsekwencje dla firmy z tym związane
  • Odpowiedz
@Antorus: Z tego co mi wiadomo, to Orange w tej chwili to bardziej ludzie z komórkowej Idei niż z TPSA, bo tych drugich wycinają w pień. Mój kolega z poprzedniej firmy był jednym z wdrażających usługi Polpak i Neostrada, a w 2015 dostał wypowiedzenie. ¯_(ツ)_/¯

Tam zaraz nikt nie będzie pracował, więc i problemów z umowami i mobbingiem nie będzie.

Ale to co opisałeś, to ogólnie problem dużych firm telko.
  • Odpowiedz
Cechy januszexowe:

-kolesiostwo i nepotyzm w zarządzie. Wszak wcześniej to była TPSA.

-umowa-zlecenie przedłużana z miesiąca na miesiąc (mimo że stanowisko ewidentnie pod umowę o pracę)

-na umowie minimalna, dużo premii typu bonusy za sprzedaż, premie za wyniki. Wypłacane 'pod stołem' w bonach sodexo.

-awanse - niby są, ale nic nie zmieniają, stawka nawet o 1 gr nie podskoczy. Realne awanse: patrz pkt pierwszy.


@
  • Odpowiedz
@tanie_wino: @ivall: Czasem zastanawiam się czy dobrze zrobiłem idąc na zachód i pracując w zespole międzynarodowym. Tego typu sytuacje rozwiewają wszystkie wątpliwości XDDD

@tanie_wino jak się nie zaczniesz szanować i swoich praw to nikt inny ich szanować nie będzie...
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: ale czemu ty patrzysz na tą sytuacje z perspektywy osoby, która poszła na urlop, jak chłop opowiada to ze swojej perspektywy?

Op pisze, że pracuje na produkcji. Zakładam że taśma musi iść, albo są terminy i trzeba wykonać za kogoś pewne obowiązki. Wraca po majówce, może lekko "zmęczony". Dostaje info, że kolega wziął L4 i trzeba jego część produkcji zrobić. Robi z myślą że może coś się stało, nagły
  • Odpowiedz