Wpis z mikrobloga

Znalazłem mój wpis z 9 stycznia tego roku, którego szukałem. Szacuneczek dla plusujących.

Jednocześnie polecam prognozy analityków z twittera z tego okresu. XD Szanowni bankierzy lurkujący tag, jeżeli nie wiecie co tam wpisać do tych analiz to uderzajcie na priv, powiem Wam dokładniej. Wytłumaczę jak świat działa i co mówi ekonomia. Tylko będziecie musieli opisać, że raport powstał przy współpracy w WKP Investments.

#nieruchomosci #inflacja #ekonomia #gospodarka #pieniadze #wkpinvestments
źródło: comment_1651401743xOJStRfbn3fx7RVGcH6xaa.jpg
  • 18
@mickpl: szkoda, ze kaczflacja rozniosła sie na praktycznie cały świat.

W DE rekordowa inflacja - ostatnio na tym poziomie była w 1949r.
W US rekordowa inflacja, a jeszcze kilka miesięcy temu światowej klasy specjaliści z FEDu tłumaczyli wszystkim, że skokowy wzrost cen to sytuacja przejściowa i szybko da się z nią uporać bez podnoszenia stóp.

A w UK gdzie mieszkam to prąd zdrożał o 100%, benzyna o 80%, gaz o 100%,
@maryjuszpitagoras: o ile w ciągu roku wzrosła benzyna w PL? 80%? Jeszcze rok temu do pełna tankowałem za 60gbp teraz ponad 100gbp.
gaz? w UK własnie mi podnieśli direct debit (miesięczna stała opłata) z 45 na 98gbp
prąd - podwyżka o 100% już jest od kilku miesięcy.

Nagle bezpośrednio porównujemy inflację w Polsce do krajów rozwiniętych... ktore też zbliżają się do 10% inflacji. Beka xD
@mickpl: Wpis źle się zestarzał. Przewidywania inflacji na koniec roku 17%, stopy docelowo na 10%.

Nie doszacowałeś, choć może jakby stopy w styczniu/lutym były na 6% to inflacja na koniec roku 16%.

Inflacja bazowa za kwiecień powyżej 7%, do końca roku może być samej bazowej 10%.

Ludziom z kredytami bym proponował szukać pracy na zachodzie.
szkoda, ze kaczflacja rozniosła sie na praktycznie cały świat.


W DE rekordowa inflacja - ostatnio na tym poziomie była w 1949r.

W US rekordowa inflacja, a jeszcze kilka miesięcy temu światowej klasy specjaliści z FEDu tłumaczyli wszystkim, że skokowy wzrost cen to sytuacja przejściowa i szybko da się z nią uporać bez podnoszenia stóp.


A w UK gdzie mieszkam to prąd zdrożał o 100%, benzyna o 80%, gaz o 100%, żywność o
@shaki24: ziom, kanałów pro inflacyjnych jest kilka

gówniana polityka monetarna i pompowanie konsumpcji podbiło nam inflacje juz w 2019 do ok 4,5% a potem jeszcze wrzucono dynamiczne podwyzki płacy minimalnej, zbyt mocne, zbyt szokowe.

i z już mocną inflacja wjechalismy w kowid, dodruk forsy i zbudowanie nawisu inflacyjnego który po odblokowaniu gospodarki po prostu się rozlał

Do tego doszedł kryzys energetyczny i wojna co pompuje ceny energii i zywności.

Nie wpsominam