Wpis z mikrobloga

#vmware #linux #photoshop #host #windows #pytaniedoeksperta

Tak się przymierzam do zakupu jakiegoś laptopa raczej tylko do #webdev i do tej pory na stacjonarnym mam dwa systemy, bo jakoś przyjemniej "programuje" mi się na linux, no ale od czasu do czasu trzeba coś pociąć, pomalować w PS / Ai no i tu rodzi się pytanie, czy wydajniej będzie jako host zainstalować linuxa czy windowsa, podczas gdy drugi system byłby na vmware
  • 8
  • Odpowiedz
@crosfire: ja zawsze wirtualke instaluje jako linucha. Swoja droga był jakis swietny blog o tym, jak to fajnie i efektowanie zrobić.

a. i zalezy jeszcze jakie technologie. Jak railsy to mimo wsystko linuch :> Wiec wszystko bardzo zalezy.
  • Odpowiedz
@klocek_lego: no właśnie wszystko co związane z programowaniem lepiej działa na linuchu z niego częściej korzystam, a windows nadaje sie tylko po to by porobić coś w photoshopie... niby Mac to linux, a zarazem obsługuje ps, ale nie uśmiecha mi się przepłacać za sprzęt

więc skoro częściej siedzę na linuksie to chciałem go dać jako główny system, ale czy to znowu nie sprawi, że ps będzie mulił na vmware
  • Odpowiedz
@crosfire: kurcze, wiesz, widzialem, ze ktos to swietnie skonfigurował - konsola jako oddzielne windowsowe okienko, kilka skryptow w pythonie na np podmienianie sciezek windows-linux. Bardzo popularny blog a wyleciało z głowy. Tamta konfigujracje komputera z tego co pamietam nie była jakas piekielna.

Ja programuje tylko w w windowsie bo VS ;p Wszystko zalezy od potrzeb. Jesli z linuxa potrzebny Ci jest w zasadzie terminal, rozwiazanie powyzsze wydaje sie ciekawe.

czy to
  • Odpowiedz
@klocek_lego: coś mi świta, że też kiedyś widziałem blog o którym mówisz, jak by Ci się przypomniało gdzie o tym pisali to byłbym wdzięczny ;D

@xaxes: dzieki, wszystko wydaje się sensowne ;D sprawdzę jak mi to będzie współgrać
  • Odpowiedz
@xaxes: powinienem sobie poradzić, ale jak coś to będę wołał

@klocek_lego: a mi się przypomiało, że to co ja widziałem to działało za pomocą VMware > View> Unity, ale to beznadziejne rozwiązanie :D
  • Odpowiedz