Wpis z mikrobloga

ludzie sobie nie zdają sprawy jak ruscy są dumni z pałacu kultury i nauki. moja teściowa która jest z Rosji przyjechała do Warszawy i za każdym razem kiedy była w Warszawie i patrzyła na pałac kultury i nauki i wzdychała i mówiła: same krasiva zdanie w Warszawie eta ruskoe zdanie, prawda, da?
za każdym razem kiedy to mówiła chciałem żeby PiS rozwalił pałac kultury i nauki w #!$%@?. Jaka wasza opinia?
#warszawa #rosja #architektura #ukraina
Pobierz
źródło: comment_1650447127wyr8GZelllUTyYAIGyzuZ3.jpg
  • 94
@ortaliontrenera: Twoim tokiem myślenia, Ukraina powinna wywalić całą poradziecką broń... jak mogą używać czegoś z Rosji.... budynek jest ładny, super wkomponowany i pewien symbol kojarzący się z miastem. W Polsce nie znam kogoś kto by gloryfikował że to Rosyjski - jest, działa, pasuje - to co kombinować? korzystać, budować nie niszczyć dla zasady...


jakby zamiast tego była linia metra zrobiona przez Rosjan - to co zasypać? przestańcie już na siłe szukać
@ortaliontrenera: Auschwitz też niech #!$%@?ą, bo to naziści postawili. A tak na poważnie, to to nie jest jakaś buda pod Pcimiem, tylko budynek w samym środku stolicy, kiedyś ktoś policzył, że koszt rozbiórki tego to wielka kasa przewyższająca wartość działki, nie mówiąc już o wielomiesięcznym paraliżu komunikacyjnym, który by się z tym wiązał. Także pomysł z dupy totalnie i tylko #!$%@? ludzie walą konia pod to. Jest mnóstwo komunistycznych symboli, które
@kaaban: mi się podoba, jak zawsze to rzecz gustu i w sumie on bardziej w stylu zachodnich wieżowców niż cokolwiek z tego okresu jest. I co z tego że w rosji ich jest więcej? co to zmienia, a co powoduje że jest drogi w utrzymaniu? budynek jak budynek... ew modernizować co się da i ma sens i tyle. No jak cos stoi w mieście z 60lat to jest jego częścią i
za każdym razem kiedy to mówiła chciałem żeby PiS rozwalił pałac kultury i nauki w #!$%@?


@ortaliontrenera: Empire State Building też byś zburzył?

"Pomysłodawcą budowy w stolicy Związku Radzieckiego wieżowców łączących w sobie tradycyjną rosyjską architekturę ze wzorcami zaczerpniętymi od amerykańskich drapaczy chmur (głównie neogotyckich oraz w stylu art déco – np. Empire State Building) był Józef Stalin."
@ortaliontrenera: najbardziej charakterystyczny budynek stolicy który wyróżnia go na tle miast europejskich (i światowych) a ten, kolejny, sra o to, żeby go wyburzyć. Co tam chcesz postawić? Kolejne beznamiętne szklane wieżowce jak na Daszyńskiego? Co Ci to da i Warszawie? Ten budynek to nasza historia, tak jak wiele miejsce w Warszawie świadczy o tym co się działo. Nie zawsze było kolorowo i należy o tym pamiętać. Jak to do Ciebie nie
@ortaliontrenera: Auschwitz też niech r*******ą, bo to naziści postawili. A tak na poważnie, to to nie jest jakaś buda pod Pcimiem, tylko budynek w samym środku stolicy, kiedyś ktoś policzył, że koszt rozbiórki tego to wielka kasa przewyższająca wartość działki, nie mówiąc już o wielomiesięcznym paraliżu komunikacyjnym, który by się z tym wiązał. Także pomysł z dupy totalnie i tylko p****i ludzie walą konia pod to. Jest mnóstwo komunistycznych