Wpis z mikrobloga

@Fushnikov: Wstyd przyznać, ale nie mam żadnego profesjonalnego przepisu, wychodzi na to, że chyba żaden ze mnie fanatyk :D
Ot standard ~66-68% hydro, drożdży tak na oko (~1,5g na 400g mąki), soli na oko, piekarnik nie najmocniejszy, więc daję trochę oliwy (też na oko), potem 1h wyrastania w ciepłym i doba w lodówce.

Muszę kiedyś spróbować zrobić pizzę na starterze np. na poolishu i porównać co łatwiej się robi.
@Stashqo to robisz bez zakwasu??
Ja robię z przepisu Vito na ytb.
Chciałem sprawdzić co na tym fanpage klub miłośników pizzy na fejsie ale nie mam fejsa i nie ma jak wejść tam.
@Fushnikov: gotowe ciasto fermentuje w lodówce, inna kolejność po prostu.
Tamten fanpage to trochę rak imo, byłem i się wypisałem, jak nie masz pieca hutniczego, higrometru nasa i nie używasz wody wytapianej z alpejskiego lodowca to nawet się nie kompromituj z robieniem i już lepiej zamawiaj z tele pizzy ;D
@Stashqo ja też ale najpierw robię poolish 1h w ciepłym później 18-24 w lodówce. I później już typowe robienie ciasta później 1h w ciepłym. Formowanie kulek i 2h w ten pokojowej do wyroaniecia kulek.
@Stashqo: może trafiłeś akurat na jakieś toksyczne osoby, bo ja osobiście mam totalnie inne wrażenia.
Masa osób robi tam w piekarniku i sam wyniosłem kupę wiedzy z tej grupy + masz tysiące gotowych przepisów na każdą mąkę i każde czasy. Nawet myśleć nie trzeba, tylko robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do alpejskiej wody, to miałem szkolenie z założycielem tej grupy i jak mu wyciągnąłem butelkowaną