Wpis z mikrobloga

Bekę mam ostrą z wykopków walących konia do K O S M I CZ N Y CH zarobków w IT #programista15k

Realia są takie, że dobre zarobki to mają właściciele januszexów albo politycy, a nie małpy od kodowania.

Kiedy wy waliliście konia do skryptów ucząc się języków i frameworków, to Juleczka szalała z Mokebe na Erasmusie, a dzisiaj w HR zarabia tyle samo co wy xD jakie to uczucie?

#praca #pracbaza #pieniadze #zarobki #korpo #korposwiat
Pobierz JanRouterTrzeci - Bekę mam ostrą z wykopków walących konia do K O S M I CZ N Y CH zar...
źródło: comment_1649421310hXlTsAto3DolIz3kZmUgZV.jpg
  • 105
@WyjmijKija: ale jaki jest volumen javowców, a jaki pythonowców (tych dobrze płatnych)

bo senior hr manager też zwykle nie zarabia takiej kas


dlatego właśnie nie powinniśmy pisać, że tyle zarabia zazwyczaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli klepacz w Polsce zarabia naprawdę dobrą kasę to zazwyczaj jest to gość na kilku kontraktach B2B, który wyzbył się wszystkich urlopów i prawa do przeziębienia (również u dziecka). No to jeśli tak się chcemy porównywać...


@powaznyczlowiek: A taki wniosek odnośnie tych górnych kilku % to skąd wziąłeś? Bo jeśli z lokalnych obserwacji, to ja mogę skontrować tym że mam zupełnie inne wrażenie
@powaznyczlowiek: No ale mówimy o czym innym - założyłeś, że jak ktoś należy do tego nielicznego procenta, to musi pracować na kilku kontraktach w pocie czoła, a doświadczenie moje i znajomych pokazuje co innego - wystarczy lubić to co się robi, rozwijać (i dobrze trafić w technologiach), i nie bać się zmieniać pracy jak trafi się coś fajnego. To ostatnie chyba najważniejsze.
@blackyabbol: no jeżeli mediana zarobków (również w B2B) jest znacznie niżej niż te wspomniane ~30k brutto to nie trzeba wielkiej matematyki żeby zrozumieć, że większość ludzi zarabiająca naprawdę gruby hajs musi albo mieć dwa etaty albo sobie obciąć absolutnie wszystko z tego 30k netto żeby w kieszeni zostało wystarczająco dużo. Również nie trzeba wielkiej matematyki żeby sobie policzyć ile na B2B zostałoby "na rękę" gdyby sobie opłacić wszystkie składki na 100%
@powaznyczlowiek: Teraz to fikoły już sadzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żadna matematyka tutaj nie ma zastosowania do tego co piszesz. Z tego co ciągle wklejasz wynika że 11249 to 75 percentyl i tyle xD To co sobie dopowiadasz odnośnie stylu życia ludzi którzy siedzą na końcu tej skali to już wróżenie z fusów, i te dane ci tego nie powiedzą