Wpis z mikrobloga

Bekę mam ostrą z wykopków walących konia do K O S M I CZ N Y CH zarobków w IT #programista15k

Realia są takie, że dobre zarobki to mają właściciele januszexów albo politycy, a nie małpy od kodowania.

Kiedy wy waliliście konia do skryptów ucząc się języków i frameworków, to Juleczka szalała z Mokebe na Erasmusie, a dzisiaj w HR zarabia tyle samo co wy xD jakie to uczucie?

#praca #pracbaza #pieniadze #zarobki #korpo #korposwiat
JanRouterTrzeci - Bekę mam ostrą z wykopków walących konia do K O S M I CZ N Y CH zar...

źródło: comment_1649421310hXlTsAto3DolIz3kZmUgZV.jpg

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: https://ladnepodatki.pl/ biorąc średnie z tej grafiki.

UoP 16133 brutto + 50% KUP = 144 399,96 zł na rękę
B2B 18717 netto + ryczałt 12% i pełny ZUS = 178 930,56 zł na rękę (164k jeśli nie pracujesz miesiąc przez urlop/chorobę, zakładając, że w kontrakcie nie masz urlopu)

Do tego na B2B możesz być na liniowym i zejść przy IP Boxie na PIT ok. 8% w zależności
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: To wlicz sobie to co powiedziałeś i nadal wyjdziesz lepiej na b2b. Oczywiście jezeli nie zarabiasz 7k. Ja będąc na uop 3 lata wziąłem L4 na 5 dni. 2 tyg ojcowskiego? Spoko ale ile dzieci będziesz miał? I za nim powiesz „a jak dostanę raka czy będę miał wypadek?” - to i tak dupa. Na uop w przypadku hard corowej choroby i długiego L4 zasiłek spada i spada a
  • Odpowiedz
u mnie aktualnie junior z rocznym doświadczeniem dostaje 13k brutto na uop


@Lubie_Budyn: można wpaść w depresję jak się was czyta. W innych branżach z wieloletnim doświadczeniem ciężko wyciągnąć taką kasę.
Co za firma i czym się dokładnie zajmuje twój znajomy?
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci: programiści już dawno nie zarabiają najwięcej pieniędzy w IT, bo zrobiło się ich dużo. Plus w IT jest taki, że jeżeli tylko o pieniądze chodzi, to o wiele łatwiej jest się "przebranżowić" tam, gdzie akurat są pieniądze. Np. dla senior cloud architechta pomnóż te widełki x2
  • Odpowiedz
Prawda (smutna) jest taka, że taki przeciętny programista średnio nie zarabia nawet tych 15k - parę lat temu to były okolice 8k, teraz jak wklepałem na szybko w pracuj.pl raport widzę że bliżej 12k. Podobny raport widziałem nie tak dawno na Bulldogu, nawet pisałem o tym na mirko


@powaznyczlowiek: ja jestem średnim programistą fullstackiem i jak pracowałem na pełen etat to zarabiałem 25k PLN na fakturze a i tak patrząc
  • Odpowiedz