Wpis z mikrobloga

@mistejk: malo tego ze surowce, to jescze najbardziej niestabilna sasinowka spółka z WIG-20, na ktorej spekuła bawi sie od lat, świetny pomysl na kręcenie kołek dla wykopka
@picasssss1: gra na spółkach skarbu państwa z których PIS może przetransferować zyski na socjal niczym sie nie różni od innych? Przeciez jak Sasin cos chlapnie o nowym podatku, to w jeden dzien bedzie zwala 20-30%
@maniek74: no i to się bierze po ryzyko, tak jak fakt że ktoś może wynaleźć darmowe źródło energii. Przecież przy takich informacjach wywalasz, kupujesz długo przed oficjalnym info od takiego Sasina. Chyba że ktoś kupuje akcje, idzie grać w csa i ma wywalone na informacje, to niech się nie dziwi że kurs spada/rośnie.
@picasssss1: no i dlatego kółowicze nie lubią zarabiających spółek.

Dla mnie najlepszą oznaką, że jest kiepsko z kondycją spółki są podbitki na niewyobrażalne poziomy mimo pewnych strat. Żaden szanujący się fundusz nie wyjdzie, jeśli mu sprzyjają okoliczności i są podstawy do wzrostów. Jak nie ma podstaw, to się robi Pump&Dump, a ile mogą zdziałać było widać przy wybiciu z 68 na 84 i powrocie na 65 w jedną sesję. Potem już
@picasssss1: mowisz o rasowych graczach, ktorzy siedza na tym papierze od dawna i wiedza jak reagować, a ja mowie o przyglupich wykopkach, ktorzy ładują sie w to, bo sie naczytali o czarnym złocie na wykopie, pierwszy zarobi, drugi zawiśnie na haku na lata
@maniek74: ale tak jest ze wszystkim, kwestia analizy tego co potrafi spółka i jakie ma przed sobą perspektywy. Wiesz jak ktoś tutaj pisze ile będzie spadać, a nawet nie wie gdzie szukać notowań surowca, korelacji z innymi surowcami i trendami krótko i długoterminowymi na rynku to mi też ręce opadają, ale to dalej są indywidualne decyzje każdego.
@picasssss1: to jest wiecznie ten sam schemat na tagu, świadomie lub nie, naganianie ludzi hurraoptymistycznymi wpisami odnośnie jakiejś spółki a później co drugi wpis na tagu to kwik, czemu spad i że wiszą na haku