Wpis z mikrobloga

@HarrisonBergeron: ciekawostka: w Niemczech nie wolno używać tabletów podczas jazdy XD
W sumie bawi tutaj podejście niektórych którzy zaskoczeni są tymi ekranami XD nigdy nie chodziło o wygodę ich używania tylko o cięcie kosztów. Od dawno już rządzi w produkcji auta Excel.
Sytuacji nie pomagają klienci którzy grzecznie czekają już rok czy i dwa na odebranie autka które gotowe już jest ale czeka na podzespoły by te wszystkie ekraniki działały.. i
Wykopki posiadające gruzy burzą się o monitorki w autach, klasyk xD


@LuxEtClamabunt: pochwal się co Ty masz :)

Może w gruzach tego nie ma i nie wiecie ale nowe auta nie mają asystenta głosowego do np. wybierania połączeń oraz przycisków na kierownicy do regulacji klimy, do zmieniania stacji radiowych, głośności audio itp xD


@LuxEtClamabunt: i te asystenty głosowe tak zajebiście rozumieją język polski, że jedyne co możesz im powiedzieć to
@HarrisonBergeron W Audi chociaż >masz pokrętła do klimy. W takim Volvo musisz klikać w ekran, żeby temperaturę zmienić. To dopiero badziew...

Najbezpieczniejsze auto na świecie ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Flypho: w Volvo nie musisz klikac w ekran. Google Assistant moze ustawic, klime wlaczyc grzanie dupy, kierownicy czy tez odpalic ggole maps i wlaczyc nawigacje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwakk: Miałem do czynienia z Fiatem Freemontem, gdzie np żeby ustawić podgrzewanie siedzeń, lub zmienić parametry klimatyzacji, trzeba było przeklikać kilka okien, w trakcie jazdy dla niewprawnego użytkownika takich ekranów to prosta droga do kolizji.
@piwakk: Ale zawsze zapomina się w takich dyskusjach, że nowe auta (które mają tego typu ekrany dotykowe) mają też funkcję pół-autopilota. Co znaczy, że np. w takim Volvo jak jedziesz autostradą i nie trzymasz kierownicy wcale, to auto i tak samo przyspieszy/zwolni względem pojazdu przed tobą oraz skręci w zakręcie tak, że będzie samo utrzymywać się w liniach. Wtedy jest nawet za dużo czasu, żeby ustawić coś na ekranie dotykowym ¯\_(ツ)_/¯
@redemptor: Szkoda, że mało modeli to ma.


@LIBED: na zdjęciu Toyota Prius II, najlepsza kierownica jaką miałem okazję się posługiwać a miałem okazję wiele przetestować głównie w Fordach ale też kilku Mercedesach, Seatach w Hyundaiu i paru Japońcach,

W tej z Priusa II jest wszystko co potrzeba na co dzień do jazdy jest na kierownicy i ma w ogóle potrzeby szukania jakiegokolwiek przycisku gdzie indziej, umiejscowienie przycisków idealne, do tego
L.....t - > @redemptor: Szkoda, że mało modeli to ma.

@LIBED: na zdjęciu Toyota Pr...

źródło: comment_1649252205Fig8rjjvIZnnH5Y0fEHVXu.jpg

Pobierz
Ile razy mam pisać, że wiem?


@piwakk: no sorry, że nie zrobiłem lektury wszystkich Twoich komentarzy zanim ośmieliłem się napisać. Drugi raz to się nie powtórzy.
@HarrisonBergeron: Sam ekan to nic, ale sterowanie wszystkiego za pomocą dotyku a tym ekranie to już masakra. Wiem, pewnie idzie sie przyzwyczaić...


@LIBED: taa, tak jak do pisania na smartfonie bez patrzenia na niego... no nie da się. A kiedyś to była norma, że pisałem sobie smsy w kieszeni