Wpis z mikrobloga

@HarrisonBergeron: Wyświetlacz jest fajny, ale podstawowa funkcjonalność powinna być dalej na pokrętłach. Łatwiej mi wymacać na czuja pokrętło niż zmienić coś w czasie jazdy np. temperature.
  • Odpowiedz
@HarrisonBergeron: Ekranologia to czyste zło.

Nie ma #!$%@? bym dał się przekonać, że to lepsze niż klasyczne guziki. Przynajmniej do najważniejszych funkcji typu klima, podstawowa obsługa radia (najlepiej z kierownicy). Bajery mogą być obsługiwane z ekranu oczywiście, bo to robi się rzadko.
  • Odpowiedz
@HarrisonBergeron: czytałem kiedyś fajny artykuł o tym jak to koncerny mają specjalne działy odpowiadające tylko i wyłącznie za ergonomię kierowcy, jak na podstawie testów ustalają różne opcje konfiguracji przycisków itp. A teraz #!$%@?, dajmy wszystko na ekran, to takie wygodne i nowoczesne xD
  • Odpowiedz
@LIBED: Dokładnie, bardzo złym trendem jest pozbywanie się fizycznych przycisków z całej deski czy nawet z kierownicy. Dotykowe często słabo działają i nie są łatwe do znalezienia i wyczucia jadąc po zmroku (czy po prostu bez odrywania wzroku z jezdni).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
@HarrisonBergeron: #!$%@? tam z tymi ekranami, ja po dziś dzień nie kumam czemu telefon przy uchu to mandat a ludzie którzy muszą kopcić faje za kierownicą po prostu mogą to robić? To tak samo zajmuje uwagę oraz dłoń potrzebną do sterowania samochodem. A najgorsze te #!$%@? co jeszcze kiepy przez okno wyrzucają.
  • Odpowiedz
@bruhh: nie do końca się zgodzę. Paląc faję owszem, masz zajętą jedną rękę co jest złe, ale samo palenie nie jest tak absorbujące jak rozmowa z kimś i aktywne słuchanie.

Prosty test:
Palenie fajka + oglądanie serialu
Rozmowa przez telefon + oglądanie serialu

Później prośba o streszczenie tego co działo się na ekranie i o czym rozmawiali ludzie.
  • Odpowiedz
Trochę nieprawda, w audi większość opcji z panelu dotykowego jest nieaktywna podczas jazdy. Sterować można z przycisków na kierownicy albo klime tez na fizycznych guzikach.
  • Odpowiedz
@piwakk: kwestia UXu. ja nie lubię mieć miliona guzików na desce i nie wiem jak Ty, ale nie zmieniam temperatury w samochodzie co 20 minut więc mi dedykowane pokrętło do tego nie potrzebne. imo lepsze rozwiązanie niż osadzanie przycisku do byle gówna, tylko się chaos robi
  • Odpowiedz
@HarrisonBergeron: Niestety, ale taniej jest #!$%@?ć ekran dotykowy niż dobrej jakości przyciski. Walnie się taki ekran, wszystko się tam wrzuci i fajrant, a tak to się trzeba zastanawiać nad wszystkim.

To się zmieni w momencie w którym komendy głosowe będą działaly dobrze, ale nie znam marki poza Mercedesem która robiła by to dobrze
  • Odpowiedz