Wpis z mikrobloga

@HarrisonBergeron: żeby było śmieszniej te ekrany nie są intuicyjne, bo a to nie trafisz w ikonkę, nie ustawisz jak trzeba, ekran się zatnie i nie zarejestruje dotknięcia i tak poprawiasz kilka razy pod rząd nie patrząc na drogę, co czyni te ekrany bardziej niebezpiecznymi niż telefony. Sam kilka razy złapałem się w takich sytuacjach mówiąc sam do siebie, że to niebezpieczne.
Z tego co wiem, producenci aut w instrukcji obslugi zastrzegaja sobie, ze korzystanie z gps czy innych dotykowych rzeczy musi sie odbywac w momencie kiedy auto stoi. Ja wiem, ze to brzmi niedorzecznie, ale kiedyś dowiedzialem sie tego od kompetentnej osoby. Koncerny samochodowe chca sie w ten sposob wyłgac od procesow sądowych. Swoja droga, z doswiadczenia wiem, ze gps potrafi jeszcze bardziej rozpraszac w czasie jazdy niz telefon kom.
Temperaturę ustawiasz raz i zapominasz.

@Dolan: nie zrobi, bo steruje tym komputer i przynajmniej 5 czujników, chyba że to dacia Logan na budowę. Tak jak mówię - wystarczy poczekać.

@Tapirro: no chyba jednak nie xD Komputer też Ci sprawdza jak się tego dnia ubrałeś - czy masz na sobie kurtkę, sweterek czy jednak krótkie spodenki? Pomijając to, że z jednego samochodu czasami korzysta więcej niż jedna osoba i te różne
nie tłumacz mi co to UX bo pracuje w tym xD


@entrop: pracujesz w UX desek rozdzielczych samochodow?

Bo jak się zajmujesz UX softwaru, to wybacz, ale średnio ufam Twojemu osądowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xfin: Też mam wrażenie, że kolega powyżej dużo naczytał się o UX stron internetowych czy innych aplikacji mobilnych, a teraz usilnie stara się to ekstrapolować na inne tematy wbrew logice.
@HarrisonBergeron: No jest to bez sensu. A jeszcze dodam od siebie, że kupiłem właśnie w zeszłym roku auto z ekranem i cisnąłem by mieć Android Auto. Po uruchomieniu na ekranie stwierdziłem że to beznadzieja bo telefon na przyssawce na przedniej szybie powoduje mniejsze rozproszenie- po prostu mniej odrywasz wzrok od tego co z przodu.
A myslalem,ze auto sie jezdzi do przodu do tylu i w bok,ale widze ze najwazniejsza jest nawigacja( w wiekszosci modeli i tak gorsza od tej z telefonu) czy zestaw audio.