Wpis z mikrobloga

siema mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytanie do was, bo wy się znacie: czy if 16/8 ma jakieś korzyści w stosunku do zwykłego liczenia kcal? Czytałem o insulinie, wrażliwości węglowodanowej itp do tego ta słynna AUTOFAGIA. Co sądzicie mirki?

Teraz jem śniadanie białkowo tłuszczowe, potem też białko i tłuszcze, a na wieczór po treningu ładuję węglowodany. Jest spoko.

Czy jak pierwszy posiłek zjem o 12 i skończę jeść o 20, to czy ma to jakieś chociaż średnie xD zalety w kwestii odchudzania, niż jak po śniadanku wyjdę z domu? Czy wszystko się opiera się koniec końców na bilansie kalorycznym, a na okienku mniej czasu na jedzenie to mniej się zje ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pozdrówki siłacze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #if #carnivore #odchudzanie
#mirkokoksy #keto #dieta #sport #redukcja #silownia
  • 5
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: w kwestii odchudzania nie ma żadnej różnicy względem zwykłego deficytu

mniej czasu na jedzenie to mniej się zje


dokładnie o to w tym chodzi, chociaż np u mnie się to nie sprawdza bo jak czekam głodny na okienko z jedzeniem to potem mi się włącza tryb śmietnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: uważaj na śniadanie, jak potrzebujesz rano zjeść to lepiej zjeść niż się męczyć i stresować organizm. Już lepiej wieczorem zjeść wcześniejszą kolację.

Co da if 16/8? IMO to dasz czas organizmowi na inne rzeczy niż trawienie jedzenia przez noc, co do odchudzania to chyba właśnie tak jak piszesz, wrażliwość insulinowa.

co do bilansu kalorycznego, to z tego co sam zaobserwowałem to krążą dwie wersje:

a) nie trzeba liczyć kalorii jak
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: Pod względem fizjologicznym, ciężko powiedzieć, jeden rabin powie tak drugi nie.

Ale sam robię IF od 6 lat i bardzo sobie chwalę pod względem psychicznym.
  • Odpowiedz