Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzisiejszy temat jaki chciałem poruszyć to: dlaczego ludzie biorą śluby lub mają dzieci? Szukam jedynie prostego wytłumaczenia. Jestem w stanie zrozumieć korzyści wynikające ze związku np. oszczędność pieniędzy, bliskość, organizacja pracy (też tej w domu), itd. Ślub i dzieci to dla mnie poważna sprawa. Prawie każdy jest świadomy takich rzeczy jak:
- przemijanie uczucia/zauroczenia z czasem, faktu że życie to nie film romantyczny, fazy przejścia z zauroczenia do przyzwyczajenia
- czasów, społeczeństwa, kultury, mody które nie promują stabilności. Zresztą nawet dawne czasy tego nie gwarantowały, ot taka ludzka natura
- statystyk, które nie przemawiają za wzrostem zainteresowania ślubami i dziećmi (patrz również demografia)
- globalizacji, internetu gdzie można każdego poznać i co więcej przeżyć życie jako singiel bez poczucia samotności (życie online, samowystarczalność)
Mimo to ludzie nadal biorą śluby i posiadają dzieci. Jaki jest tego cel? Nieświadomość? Brak doświadczenia (np. tego negatywnego) żeby znać konsekwencje? Wiara, że jego partnerka to ta jedyna i z nią będzie inaczej? Przecież konsekwencje tego są większe niż korzyści. W najlepszym wypadku będziesz spędzać resztę życia z osobą, którą nie kochasz ze względu na wspólny dom/kredyt/dzieci. W najgorszym problemy finansowe, prawne, psychiczne. Ile jest udanych małżeństw ale nie ze stażem 5 lat tylko większym? Ile jest ze sobą z przyzwyczajenia, bo nie wypada się na starość rozwodzić i niech już będzie jak jest? Zaznacze jeszcze, że w dzisiejszym świecie wiele osób ma gdzieś opinie rodziców czy wiarę i bez tego decyduje się na to.

#tinder #zwiazki #podrywajzwykopem #blackpill #przegryw #tfwnogf #psychologia #samotnosc #relacje #przemyslenia #slub #dzieci #antynatalizm #zareczyny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6245743eddbaf3b984e2ffd1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dzisiejszy temat jaki chciałem poru...

źródło: comment_16487202168TEI4OS1pMBpTKnwCpxCym.jpg

Pobierz
  • 26
ZazdrosnaSamica: Jak spotykasz osobę, która jest z tobą kompatybilna intelektualnie i emocjonalnie, to nie kalkulujesz opłacalności, tylko chcesz z nią być. I gotów jesteś podjąć się odpowiedzialności za wspólne życie, w tym biorąc pod uwagę takie okoliczności jak np. choroba partnera. Jako singiel nie masz pewnych ograniczeń takich jak w związku, ale też nie masz natychmiastowego wsparcia drugiej osoby. Oba wybory życiowe po prostu niosą ze sobą ryzyka różnego rodzaju. Jesteśmy
toprzezgadziemuzgi: Prawda jest taka, że głównym motorem napędzającym ludzi do brania ślubów są głupoty typu instagram.
p0lki widzom zdjęcia "niewinnych, czystych i dziewiczych" kolieżanek w białych sukniach przed ołtarzem, które ślubują hmhmhmhm "wierność małżeńską" i potem nie chcą być gorsze i tak to się napędza. Tak jak z głupotą jaką są podróże. Ani to potrzebne ani pożyteczne, ale Julka zobaczy, że Klara wstawia na Insta zdjęcia z Egiptu no to co,
@AnonimoweMirkoWyznania: nie przepowadzam takich kalkulacji. Nie zakładam, że przestanę kogoś kochać za 5 czy 10 lat (w rodzinie mam większość szczęśliwy związków i zero rozwodów).
Przyzwyczajenie i stabilizacją są fajne. W pewnym wieku człowiek chce mieć obok siebie kogoś kogo zna i na kim może polegać a nie żyć ciągle jak na rollercosterze.

przeżyć życie jako singiel bez poczucia samotności (życie online, samowystarczalność)


@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym nie chciała. Internet nigdy