Wpis z mikrobloga

Moje top 40:

4.Szwecja

https://youtu.be/wWDThAfryW4

Ta piosenka to jest idealny przykład tego, że popowa muzyka może być autentyczna i mieć duszę, a nie tylko być kopiuj wklej z innych dzieł. Sama w sobie nie ma nic odkrywczego, ale niesie za sobą pokład wielu emocji, które w połączeniu z żywym, surowym wokalem powoduje ciarki przez prawie całe 3 minuty. Czasami proste środki sprawdzają się najlepiej.

#eurowizja #szwecja #top40
  • 5
@Wypopkowicz: pierwsza piosenka z sezonu eurowizyjnego, która spodobała mi się od pierwszego wysłuchania/obejrzenia i od razu czułam, że to będzie mój faworyt ( ʖ̯)
Od 2014 w sumie żadna szwedzka piosenka nie zrobiła na mnie wrażenia, wszystko takie od szablonu odrysowane, wypucowane, sterylne, a tu coś takiego "wow, szwedzi mają uczucia i jednak nie boją się ich okazać".
@Wypopkowicz: No ja też to lubię i to pierwsza od dawna piosenka Szwecji, która nie jest tak mocno plastik-fantastik (chociaż Tusse już też był zmianą na lepsze). Występ Cornelii, choć wyreżyserowany od początku do końca, ma w sobie taką surowość i ładunek emocjonalny, który kupuję ( ʖ̯) do top 10 u mnie nie weszła, no bo jednak to trochę sztampowe, ale przyjemne.