Wpis z mikrobloga

#przegryw
#blackpill

Właśnie, oficjalnie, zostałem #programista25k .

Może jestem zbyt inteligentny, może zbyt pracowity, może za bardzo się starałem, może za bardzo chciałem. Ale fakt pozostaje faktem - mam 35 lat, poświęciłem niewyobrażalnie dużo żeby rozwinąć się zawodowo, zarabiam 25 000, płacę od tego ogromne podatki. Niejedna samotna maDka zawdzięcza mi swó socjal.

OK. I co dalej? Serio się pytam, rozumiem że społeczeństwo bardzo zyskuje na tym że 80% tego co zarobię idzie na podatki, ale co JA z tego mam? Cokolwiek? WTF? O co tu chodzi ...... ?????
  • 100
Uwierzysz mi, że właśnie wróciłem do Polski z kraju który teoretycznie "zapewniał coś w zamian"? Zapewnili mi w zamian depresję i potraktowanie jak śmiecia. Nie wiem gdzie jeszcze może mógłbym uciec, do Rosji ???????
Mam 35 lat, pierwszy raz przerabiałem to w wieku 13 lat, ale OK. Rozumiem, że niektórzy nie kumają (jakby chociaż 30% ludzi na świecie miało IQ powyżej 75, to nigdy nie mielibyśmy czegoś takiego jak SOCIALIZM). A więc: podatek VAT 23%. Następnie 19% podatku dochodowego. Nadążasz, słodziaku? Do tego składka emerytalna, potem składka rentalna, potem składka, potem ubezpieczenie, potem kolejne ubezpieczenie zdrowotne, potem kolejna składka ... Nadążasz ??? Jak nie, to może
@towfik1234: wszystkich, ktorych poznałem w realu i mieli zarobki +20k nie narzekali tak jak ty, wiec obstawiam baicik. Druga sprawa(jesli to jakims cudem nie bait) na co ci to wszystko jak nie potrafisz sie cieszyc zyciem? Co ci daja te cyferki? Kuzyn zarabia podobna kase do twojej i wydaje sie mega szczesliwy, inwestuje w siebie, ma jakies dla mnie kosmiczne marzenia, ktore realizuje, co chwile stawia sobie wyzsze sportowe cele i
Może tam było 25 zł/h ? Ogolnie mając 240k rocznie, licząc, że dochodzą premie daje jakies 20k netto miesiecznie. Raczej ludzie nie narzekaja na wykopkach i nie siedzą na tagu blackpill.


@struspedziwiart:
Ja tam jestem w stanie w to uwierzyć. Ktoś bardzo ogarnięty, z parciem na rozwój spokojnie mógłby wystawiać faktury na 25k netto za miesiąc. Sam znam kilkanaście takich osób które w mojej para-kontraktorni tyle mają ale są to faktycznie
15k w PL zaczyna się klasą średnia

@struspedziwiart:
No dlatego piszę, że to nie jest jakaś szałowa kasa, chociaż 15k po podatkach to ja mam na dwie osoby razem z różową. Wynajem mieszkania, leasing, bieżące opłaty i kasa się rozpływa a w tempie 4k na miesiąc to na minimalny wkład własny trzeba zbierać 2 lata a potem żyć 25 lat z widmem tego, że jeden niekoniecznie ciężki wypadek czy choroba i