Wpis z mikrobloga

#przegryw
#blackpill

Właśnie, oficjalnie, zostałem #programista25k .

Może jestem zbyt inteligentny, może zbyt pracowity, może za bardzo się starałem, może za bardzo chciałem. Ale fakt pozostaje faktem - mam 35 lat, poświęciłem niewyobrażalnie dużo żeby rozwinąć się zawodowo, zarabiam 25 000, płacę od tego ogromne podatki. Niejedna samotna maDka zawdzięcza mi swó socjal.

OK. I co dalej? Serio się pytam, rozumiem że społeczeństwo bardzo zyskuje na tym że 80% tego co zarobię idzie na podatki, ale co JA z tego mam? Cokolwiek? WTF? O co tu chodzi ...... ?????
  • 100
  • Odpowiedz
@towfik1234 to że zarabiasz 10x więcej od osoby zarabiającej minimalna nie znaczy, że twoja praca jest 10x bardziej przydatna/potrzebna/użyteczna. Wolny rynek nie dyktuje sprawiedliwych cen, dlatego streamerki na twitchu które żerują na sperniarzach zarabiają więcej od ciebie a to coś ciężko jest nazwać pracą.
  • Odpowiedz
80%? Chyba trochę Cię poniosło, w najgorszym wypadku po uwzględnieniu wszystkich składek i podatków zostaje Ci z tego 60-70%.


@MichelDeProteina:
A teraz idź do sklepu
1. towar - VAT 21%
2. koszt transportu którym ten towar został przywieziony - chyba połowa ceny paliwa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@towfik1234:

jakby chociaż 30% ludzi na świecie miało IQ powyżej 75, to nigdy nie mielibyśmy czegoś takiego jak SOCIALIZM

Bardzo wątpliwe. Przecież socjalizm bardzo często popierają nawet ludzie z IQ > 90% (nie wiem czemu ale tak jest.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gysnde: no przeglądam te oferty od ciebie i widzę że standardowo dla seniorów górny pułap to 150k USD rocznie.

Po obecnym kursie, przeliczając na miesiące i złotówki daje to 52.5k netto. Daleko jeszcze do 100k.
  • Odpowiedz
@towfik1234: Sprawdźmy:
1. 25 000,00 zł brutto to
2. 20 325,20 zł netto - ZUS (1211,28 zł) to
3. 19 113,92 zł netto - 19% PIT (3631,64 zł) + 4,9% Na zdrówko (936,58 zł) to
4. 14 545,70 zł zysku od którego odejmijmy średnio 20% w podatkach, opłatach i daninach, które płacimy pod postacią Vatu, akcyzy, opłaty drogowej, podatku gruntowego, od nieruchomości itd. to
5. 11 636,56 zł daje ~46,5
  • Odpowiedz
@towfik1234: wszyscy pracujacy oddaja na ten smietnik wiekszosc tego co zarabiaja, wiec nie tylko ty jestes w tej sytuacji

@gysnde: kto zarabia 100 usd na godzine na stale? ktos stacjonarnie w ameryce? 100 - 110k usd to juz wysoka polka dla stalej wspolpracy remote czyli pewnie 50 - 60 dolcow/h
Moze jakis kontraktor skaczacy po firmach co 3 - 4mc (stawki sa tez duzo wieksze niz 100, ale
  • Odpowiedz
@towfik1234: Co ty #!$%@? człowieku, idź na UoP to zobaczysz ile płaci się podatków. Teraz programiści jeszcze dostali ryczałt 12% na JDG, to w ogóle podatków nie ma xD A ty VAT nie płacisz tylko twój pracodawca.
  • Odpowiedz
@techko: Znam wiele osób które zarabiają 100+ usd na godzine na stałe, z remote z PL. Stawki oszalały jak sie rynek otworzył covidowo. Oczywiście to są stawki dla specjalistów a nie klepaczy crudów.

@SiDi: Programista nie może zejść do 8.5%. Usługi programistyczne są na 12%. A i wśród devopsów te 8.5% jest wątpliwe ze względu na problematyczna klasyfikacje usług. Naczytałeś się bzdur jakiś i powielasz

@towfik1234:
  • Odpowiedz
@Lunatik: > @SiDi: Programista nie może zejść do 8.5%. Usługi programistyczne są na 12%. A i wśród devopsów te 8.5% jest wątpliwe ze względu na problematyczna klasyfikacje usług. Naczytałeś się bzdur jakiś i powielasz

XD to że ty się nie znasz, nie znaczy, że nie da się.
  • Odpowiedz