Wpis z mikrobloga

@tomkom: Ja piję dwie przed śniadaniem. Ale raczej nie ma to wpływu na wagę, chudnąć zacząłem od nowego roku od kiedy wziąłem się za siebie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Schudłeś od ujemnego bilansu kalorycznego

@pp93: to jest tautologia. Jeśli wprowadzenie kawy do diety powoduje ułatwienie utrzymania ujemnego bilansu m.in. przez supresję głodu, to jak najbardziej można powiedzieć "Kawa pomogła mi schudnąć".
  • Odpowiedz
@tomkom: pomijając brak konsensusu co do efektywności działania względem wspomagania metabolizmu, kawa na czczo (choć tak samo brak jednoznacznośc) może mieć fatalny wpływ na układ pokarmowy. Tak długo jak nie czujesz, ze Ci szkodzi, to czemu nie - aczkolwiek zależy na jakich efektach Ci zależy. Osobiście, bardziej z przyzwyczajenia, bo bardzo lubię kawę, poczułem mocna różnice w funkcjonowaniu od kiedy przestałem ładować kawę na „pusty żołądek”
  • Odpowiedz
@tomkom jak nie będziesz w--------ł za dużo kalorii w ciągu doby (nieważne czy 2 czy 5 posiłków) to kawę bez cukru możesz pić. Nie ma karolii :)
  • Odpowiedz
  • 1
Mordo, efekt który chcesz uzyskać (chyba) to po yerba mate. Na mnie to działa tak że nie chce podjadać
  • Odpowiedz
@tomkom kawa jest fajna jako przedtreningówka, a jak wierzysz, że od niej schudniesz... to przypominam że masz różne spalacze tłuszczu. Większość takiego spalacza to kofeina + wiele innych subtancji mających tak działać a mimo to, bez diety g---o dają.
  • Odpowiedz
@tomkom zemdlałabym gdybym nie zjadła czegokolwiek po wstaniu. Jako, że tak wcześnie nie mam apetytu to wystarczyłaby mi kromka z dżemem. I tak co 2/3 godziny takie mini śniadanie.

Według mnie ludzie źle jedzą - większość ludzi z tego co obserwuje je do oporu (w knajpach są dzikie porcje ja takiej nie jestem wstanie zjeść) i jada rzadko. Bo myślą, że jak będą jeść rzadko to schudną. Ale to nieprawda (
  • Odpowiedz
@tomkom: Kawa jest kwaśna i pijąc ja na czczo wyrzuca ci spore ilości kwasów trawiennych, co może powodować wrzody żołądkowe, w skrocie - brzusio nie ma co trawić wiec zacznie powoli trawić siebie, po kilku latach takiego picia kawusi będziesz miał dziurę w żołądku.
  • Odpowiedz
Dawka 400mg kofeiny dziennie pozwoli nam przepalić dodatkowe 200kcal, czyli teoretycznie przy zachowaniu takich samych ilości kcal w diecie, to dorzucenie kilku filiżanek kawy mogło by ciebie wrzucić w mały deficyt, ale raczej na dłuższy okres spadku masy bym nie liczył ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz